СКМ Ахметова стала генеральним партнером розроблення стратегії відродження Маріуполя
7 вересня інвестиційна група СКМ Ріната Ахметова підписала меморандум із Маріупольською міською радою про створення проєктного офісу і старт проєкту розроблення бачення, місії, маніфесту, а згодом і плану відродження Маріуполя. СКМ стане генеральним партнером проєкту "Метінвест" – операційним партнером, повідомили у пресслужбі СКМ.
Головне завдання проєкту – створення стратегії відродження Маріуполя після його деокупації, проєкт буде реалізовано за участю українських і міжнародних донорів. Експерти з різних сфер підрахують точні збитки й масштаб руйнувань, завданих місту військами Росії за місяці блокади та небачених бомбардувань, створять візуалізацію архітектурного плану Маріуполя для подальшого обговорення з містянами, складуть стратегію швидкого відновлення критичної інфраструктури для життя.
До проєкту вже долучилися USAID, ЄБРР, Світовий банк та інші міжнародні фінансові й гуманітарні ініціативи.
"Маріуполь – місто символ. До 24 лютого 2022 року – символ розвитку, вітрина нового українського Донбасу. Після 24 лютого – символ героїзму, стійкості, але водночас і символ страждань. Ми впевнені, що Маріуполь буде деокупований. І ми готові зробити все необхідне для відродження, відтворення, відбудови міста Марії, як тільки над ним замайорить український прапор. Сьогодні ми робимо перший крок на шляху до цього. Дуже конкретний крок. СКМ та її інвестор Рінат Ахметов уже багато років докладаємо всіх зусиль для розвитку цього міста, цього місця сили. І зараз ми знову разом із "ЯМаріуполь" – сьогодні ми стали першим партнером міста на шляху до відродження", – сказала директорка зі зв'язків із громадськістю та комунікацій СКМ Наталія Ємченко.
Вона зазначила, що ще до звільнення розпочинається підготовка до швидкого відновлення і реновації.
"І закликаємо інших приєднатися до цього проєкту в якості донорів, експертів, партнерів. Об'єднати зусилля. У проєкті будуть певні етапи, перший із яких – створення візії нового Маріуполя. Я впевнена, що стартувати потрібно саме зараз, для цього не зарано. Аби щастя знову оселилося в цьому місті як можна скоріше після звільнення. Для цього ми не пошкодуємо ні коштів, ні сил", – наголосила Ємченко.
Маріупольський міський голова Вадим Бойченко заявив, що відродження Маріуполя – це виклик усьому світу.
"Він має стати символом миру, єдності та стійкості. Символом перемоги демократичного, вільного світу над імперіалістичним і тиранічним минулим. Навколо відродження Маріуполя вже поєднуються великий бізнес України та міжнародні організації в партнерстві з державою. Спільними зусиллями ми повернемо життя до міста. Маріуполь до війни був вітриною відродженого Донбасу, після – стане вітриною відродження всього світу", – сказав мер міста.
Контекст:
Російські окупанти захопили Маріуполь наприкінці травня. Оборона міста тривала 86 днів.
3 червня Бойченко казав, що в місті пошкоджено 95% багатоповерхівок.
За даними радника мера Маріуполя Петра Андрющенка, у Маріуполі залишається приблизно 130 тис. осіб. Щодня з міста виїжджає орієнтовно 50–100 людей. До повномасштабного вторгнення в Маріуполі мешкало приблизно 500 тис. осіб.
Андрющенко розповідав у інтерв'ю виданню "ГОРДОН", що люди в Маріуполі живуть "у пошуках їжі, води, роботи, приготування їжі та надії".