Словаччина передасть Україні медичні товари та системи для розмінування
Словаччина на тлі загрози можливого нового масового вторгнення російських військ відправить в Україну дві системи для розмінування та медичні товари на €1,7 млн. Про це 16 лютого заявив прем'єр-міністр Словаччини Едуард Геґер, повідомляє ТАСС.
Так уряд відповів на заклик України про допомогу, повідомив Геґер на зустрічі з міністром оборони Словаччини Ярославом Наджем та главою словацького МЗС Іваном Корчком.
"У найближчому майбутньому Словаччина зробить усі необхідні кроки, щоб мати можливість допомогти українським громадянам розмінувати великі території в Україні. Ідеться про мільйони мін. Це те, що потрібно Україні і чим ми можемо допомогти", – зазначив Надж.
Корчок привітав рішення уряду та заявив, що цю допомогу Україні необхідно сприймати як засіб захисту цивільного населення.
"Я розглядаю це як частину ширших дипломатичних зусиль, найвищою метою яких є досягнення політичного та дипломатичного вирішення напруженості, яка існує вже кілька тижнів", – сказав він.
Контекст:
Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.
У Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.
Водночас українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку.
На тлі скупчення Росією військ біля кордонів з Україною низка країн, зокрема США, Великобританія, країни Балтії, Чехія та інші держави, оголосили про передання Україні оборонного озброєння та боєприпасів.
Канада надасть Україні кредит у розмірі 500 млн канадських доларів (майже $393 млн за курсом центробанку країни) та оборонну летальну зброю на суму 7,8 млн канадських доларів ($6,12 млн).
12–13 лютого до Києва з Литви доправили переносні зенітно-ракетні комплекси (ПЗРК) Stinger та інше військове спорядження.
Німеччина з початку війни 2014 року надає Україні фінансову допомогу, допомагає лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців. Увесь цей час Берлін відмовлявся від надання зброї і 2021 року блокував постачання зброї Україні через НАТО, коли США попереджали про можливе нове вторгнення Росії.