Спецслужби перевірять осіб, яких бойовики готують до "повернення" – Арестович

Арестович: Пропуск і зустріч цих осіб через лінію розмежування, якщо вони відбудуться, організують уповноважені державні органи України
Фото: radiosvoboda.org

Представники бойовиків "ЛНР" і "ДНР" Владислав Дейнего і Наталія Никанорова заявили про готовність окупантів передати Україні групу утримуваних осіб. Посередником вони назвали кума президента РФ Володимира Путіна – народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука. Правоохоронні органи України оцінять таку спробу тиску РФ, заявив речник української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович.

Співробітники українських спецслужб перевірять осіб, яких бойовики "ЛДНР" готують до так званого одностороннього обміну з Києвом. Про це спікер української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович повідомив у Facebook.

Представники бойовиків "ЛНР" і "ДНР" Владислав Дейнего та Наталія Никанорова заявили про готовність окупантів передати Україні групу утримуваних осіб. Посередником вони назвали кума президента РФ Володимира Путіна – народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука.

"Спецслужби України проведуть перевірку осіб, яких маріонеткові "органи" готують до "повернення", а пропуск і зустріч цих осіб через лінію розмежування, якщо вони відбудуться, організують уповноважені державні органи України", – написав Арестович.

Він зазначив, що делегація України у ТКГ розглядає заяву бойовиків як спробу тиску РФ на українську сторону переговорів.

"А ця спроба, зі свого боку, – як елемент масштабної кампанії щодо тиску на політичне керівництво і народ України, що передбачає, наприклад, ще й інформаційне маніпулювання темою російської вакцини проти COVID-19, реалізується через того самого народного депутата Медведчука", – додав Арестович.

Речник української делегації підкреслив, що до врегулювання конфлікту може привести тільки послідовна робота в межах нормандського формату.

"Будь-які спроби тиску на нас – марні, а у випадку з людьми, постраждалими від окупантів, – ще й аморальні. Правоохоронні органи України винесуть свою оцінку таким спробам, а політичне керівництво країни – свою", – додав Арестович.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією, і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

Останній обмін утримуваними особами відбувся 16 квітня 2020 року. Бойовики звільнили 20 осіб, українська влада передала їм 14. У грудні представник Донецької області в українській делегації у ТКГ, журналіст Сергій Гармаш розповідав, що окупанти блокують обмін.

За даними української омбудсменки Людмили Денісової, бойовики на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей продовжують незаконно утримувати 251 українця.