Співзасновник Monobank Яценко заявив, що дасть 20 млн грн тому, чий БПЛА долетить до Красної площі на 9 травня
"9 травня – це дуже добрий момент. Тому що, як я прочитав, [президент РФ Володимир] Путін планує парад на Красній площі, і там буде дуже багато військових. Тобто це будуть, як вони кажуть, "законні військові цілі". Тож закликаю всіх, хто має відношення до виробництва БПЛА, – давайте йому створимо "свято". Отже, я офіційно встановлюю премію українському виробнику БПЛА, чий літак, звісно, за допомогою військових, долетить і приземлиться на Красній площі в Москві 9 травня. Сума премії становить на тепер 20 млн грн. Сподіваюся, що ця сума буде справедливо розділена між виробником і військовими операторами, які вдало виконають завдання, і піде на вдосконалення БПЛА", – сказав бізнесмен.
Він додав, що є ще одна умова для учасників.
"Щоб не було непорозумінь, на крилах повинно бути українське гасло – наприклад, "Слава Україні", "Героям слава" тощо. До речі, наш "Довбуш" буде летіти поза конкурсом, щоб це не виглядало як гра у власні ворота. Тобто сам собі я премії не виплачуватиму. Я відкрив банку, у ній уже є 20 млн грн від мене. Якщо хтось із небайдужих забажає долучитися, я збільшив її розмір до 40 млн грн", – заявив Яценко.
Бізнесмен зазначив, що таке завдання виконати реально, оскільки 28 березня маленький безпілотник з українськими гаслами вже виявили в Новій Москві – за 45 км від Красної площі.
"28 березня вже були новини, що якийсь навчальний маленький літачок з українськими гаслами долетів до Нової Москви. Але він зачепив високовольтну лінію. Ми не долетіли лише 45 км до Красної площі. Це була підготовка до параду. Ми так дивилися, як вони реагують – чи бачать нас, чи не бачать. І можу сказати, що все буде добре. Тож давайте разом створимо їм "свято"!" – заявив розробник.
Його команда зараз працює над створенням безпілотника, який зможе долати відстані 500 км та 1 тис. км.
"Ми зараз працюємо над тим, щоб було і 500 км, і 1 тис. км. Кожне місто в Росії має відчути, що воно на війні, що війна близько, що кожен військовий об'єкт може бути вражений нашими безпілотниками. Тоді ця війна закінчиться дуже швидко", – розповів Яценко.
Контекст:
2022 року група інженерів із Дніпра на чолі зі співзасновником Monobank почала виробництво для ЗСУ повністю українських безпілотників, які в кілька разів дешевші за західні аналоги й водночас не поступаються їм за характеристиками. Вони створили універсальний дрон, який протягом години можна модифікувати на дрон-розвідник, ударний БПЛА або іншу модель для потрібного бойового завдання.
В інтерв'ю "Фокусу" Яценко розповідав, що завдяки новим технологіям виробництва безпілотників Україна може перевершити агресора в кількості та якості техніки протягом року.
Також він заявив у липні 2022 року, що не зупиниться, доки не зробить 345 ударних безпілотників – по одному за кожну українську дитину, яка загинула від обстрілів російських загарбників на той момент.