"Спосіб нагадати про свою присутність". У Чорному морі чергує підводний човен окупантів із чотирма "Калібрами" – ОК "Південь"

Гуменюк вважає, що погода не дасть окупантам використати дрони-камікадзе
Скріншот: Телеканал Рада / YouTube

Через шторм російські війська зменшили кількість кораблів на бойовому чергуванні в Чорному морі та навряд чи зможуть атакувати з повітря. Про це 30 березня заявила глава об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону, який транслює телеканал "Рада".

Наразі, за інформацією ОК "Південь", у Чорному морі – до шести кораблів, серед яких один підводний ракетоносій.

"Раніше ми спостерігали понад 10 кораблів, зараз це шість кораблів. Серед них один підводний ракетоносій, спорядження якого може сягати чотирьох ракет типу "Калібр". Це спосіб "залишатися на чергуванні" й нагадувати про власну присутність", – вважає Гуменюк.

За її прогнозами, найімовірніше, ракет найближчим часом не застосують, але все ж таки речниця не відкинула ймовірності ударів.

"Штормова погода критична і для літаків, не спостерігається і загроза Shahed через поривчастий вітер", – додала Гуменюк.

Навесні максимальну кількість "Калібрів" на бойовому чергуванні в Чорному морі фіксували 1 березня – п'ять носіїв (32 ракети). Така сама ймовірна кількість крилатих ракет була в окупантів на чергуванні 16 березня. 8 березня, навпаки, на чергуванні в окупантів не було жодного ракетоносія – і такої картини не фіксували до цього 13 днів.

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, увечері 20 березня вибух у Джанкої знищив російські крилаті ракети "Калібр НК" морського базування, які окупанти використовують для ударів по Україні під час їхнього транспортування залізницею. Після цього 21 березня в Чорному морі знову не було на чергуванні жодного носія "Калібрів".

Контекст:

Росія від початку повномасштабного вторгнення завдала майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів по Україні, повідомив 23 лютого заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов.

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів 10 березня під час зустрічі з міністром оборони Норвегії Бйорном Арільдом Грамом, що від початку війни під час масованих атак РФ випустила по Україні 821 балістичну і крилату ракету.

У ніч на 9 березня російські окупаційні війська після тритижневої перерви завдали чергового масованого ракетного удару по Україні. В "Укренерго" зазначили, що це вже 15-й масований обстріл критичної інфраструктури України з вересня 2022 року і наймасовіший із листопада. Прильоти зафіксували в дев'яти областях і Києві.

За даними Генштабу ЗСУ, окупанти випустили 84 ракети різного базування (загалом упродовж доби 9 березня – 95 ракет). Також ворог атакував дронами-камікадзе типу Shahed-136, із восьми ЗСУ знищили половину. Із 48 крилатих ракет Х-101/Х-555 і "Калібр" українські захисники збили 34, зазначив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.