Справи військовополонених передали під управління розвідки

Буданов очолив штаб замість Верещук
Фото: gur.gov.ua

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов очолив координаційний штаб щодо військовополонених, яким раніше керувала віцепрем'єр-міністерка – міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Про це 31 травня повідомила пресслужба ГУР.

30 травня Верещук розповіла, що передання повноважень підготовлено.

"Відповідні реєстри створено, організаційні питання відпрацьовано, комунікаційні канали налагоджено. Надалі обміни військовополоненими – це спільна робота ГУР та СБУ", – написала вона.

У розвідці зазначили, що для збирання та узагальнення даних про військовополонених, загиблих, зниклих безвісти, незаконно затриманих окупантами, зокрема й серед мирного населення з обох сторін військових дій в Україні діє Національне інформаційне бюро.

"Процедура звернень для родичів військовополонених залишається незмінною. Звернутися на гарячу лінію Національного інформаційного бюро можна за коротким номером 16-48 або 38-044-287-81-65".

Контекст:

28 лютого в Україні розпочав роботу Об'єднаний центр з пошуку та звільнення полонених, який займається звільненням та поверненням на батьківщину як українських, так і російських полонених.

18 березня з інтерв'ю генпрокурора України Ірини Венедіктової стало відомо, що в Україні запрацювали спеціальні табори для військовополонених російських окупантів.

За інформацією віцепрем'єр-міністерки міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, станом на 16 квітня в полоні у росіян було приблизно 700 українських військовослужбовців і понад 1 тис. мирних жителів України. Верещук наголошувала, що захоплення цивільних осіб у заручники – це тероризм і обмін їх на військових суперечить нормам Женевської конвенції.