США готуються оголосити про новий пакет військової допомоги Україні на $300 млн – Reuters
США можуть уже у п'ятницю, 26 травня, оголосити про новий пакет оборонної допомоги Україні на суму до $300 млн, повідомляє 25 травня Reuters.
Інша ймовірна дата оголошення нового пакету – на початку наступного тижня, після святкових вихідних у США, присвячених Дню пам'яті, повідомило агентству два офіційні джерела на умовах анонімності.
За інформацією Reuters, у пакеті, який готують, буде більше керованих реактивних снарядів залпового вогню (GMLRS) для пускових установок HIMARS, а також боєприпаси для захисту України від Росії.
Агентство зазначає, що надане в межах цього пакету обладнання фінансуватимуть завдяки президентським повноваженням щодо вибірки, або PDA, у межах яких президент може санкціонувати передання товарів та послуг із запасів США без затвердження Конгресу.
Про попередній пакет військової допомоги США вартістю $375 млн було оголошено 21 травня на тлі зустрічі президента України Володимира Зеленського із президентом США Джо Байденом у межах саміту "Групи семи" в Хіросімі.
Контекст:
США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
За даними Пентагону станом на 21 травня, з початку роботи адміністрації Байдена 2021 року США виділили на допомогу у сфері безпеки Україні понад $38 млрд, зокрема $37,3 млрд – від початку повномасштабного вторгнення РФ.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки що використовує програми безоплатного передання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який будуть застосовувати у разі потреби.
Також США надають Україні фінансову та гуманітарну допомогу.