США не виявили доказів, що Україна могла передавати доправлену їй зброю в інші країни – Пентагон

США послідовно підтримують Україну, надаючи, зокрема, і військову допомогу
Фото: EPA
США не виявили жодних доказів того, що надана Україні зброя могла з'явитися за межами України. Про це заявила помічниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селеста Волландер 28 лютого підкомітету з асигнування на оборону Палати представників, повідомив канал CNN.

"Натомість ми бачимо, як підрозділи України на передовій щодня ефективно використовують допомогу у сфері безпеки на полі бою", – сказала вона.

США адаптували свої методи підзвітності до умов бойових дій, щоб уникнути ризику незаконного витоку, додала політикиня.

Інший високопосадовець Пентагону, генерал-лейтенант Дуглас Сімс, заявив, що повідомлень про зникнення зброї з України немає. Він додав, що позбуватися зброї – не в інтересах українців.

Контекст:

Сполучені Штати послідовно підтримують Україну у боротьбі проти російської агресії. З початку повномасштабної війни США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.

Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безоплатного передавання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.

Станом на 20 лютого адміністрація Байдена виділила на допомогу Україні $30,4 млрд, повідомили в Пентагоні. Зокрема, з моменту вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року до 20 лютого 2023 року Вашингтон передав допомоги на $29,8 млрд. 24 лютого США оголосили про військову допомогу ще на $2 млрд.