США та країни G7 очікують, що війна Росії проти України триватиме роками – Bloomberg

Союзники України вважають, що контрнаступ триває повільно
Фото: EPA

Союзники Києва очікують, що війна триватиме ще "багато років", і під час планування фінансової підтримки України треба зважати на це. Про це пише агентство Bloomberg 20 вересня.

У Конгресі зростає опозиція продовженню фінансування підтримки України, і кілька кандидатів від республіканців на президентських виборах наступного року закликали скоротити зобов'язання, пише агентство. В інших країнах Україна і її союзники досягли незначного прогресу в завоюванні прихильності великих країн так званого Глобального Півдня, до того ж багато хто з них наполягає на мирних переговорах, ідеться в публікації.

Високопоставлений чиновник однієї з європейських країн "Великої сімки" заявив, що війна може тривати ще шість або сім років і що союзникам необхідно планувати фінанси для підтримання Києва в такому тривалому конфлікті. За даними Bloomberg, очікування змінилися через "повільний прогрес" у контрнаступі.

За словами міністра закордонних справ Чехії Яна Ліпавського, це чинитиме великий тиск на суспільства й уряди європейських країн під час майбутніх виборів. Він зазначив, що наявність цієї середньострокової стратегії довгострокової підтримки України зрештою приведе нас до успіху.

Високопоставлений європейський чиновник, імені якого не називають, заявив, що Україна стикатиметься з дедалі більшими проблемами через недостатні постачання зброї із Заходу та збільшення людських утрат.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів у Донецькій і Запорізькій областях.

18 вересня Ганна Маляр, яка обіймала посаду заступниці міністра оборони України, повідомила, що українські військові з початку контрнаступу звільнили на бахмутському напрямку 51 км&³2; української території, а на півдні країни – понад 260 км&³2;.