США усвідомлюють потребу України в далекобійних системах – Пентагон
"Що стосується далекобійних систем, так званих ATACMS, то ми й далі чуємо зацікавленість [України] у цих системах", – зазначив чиновник.
Він вважає, що "корисно зосереджуватися не так на цій конкретній системі, як на потребі вражати більш дальні цілі".
"Не буду вдаватися в подробиці, але скажу: ми усвідомлюємо цю потребу в нинішньому статусі й ми обговорюємо те, як Україні впоратися із цим викликом. Не буду уточнювати, про які системи може йтися, але продовжимо відповідний діалог з українськими колегами", – додав Каль.
Контекст:
ATACMS – ракети для американської РСЗВ HIMARS із дальністю до 300 км. Наразі США надають Україні ракети GMLRS дальністю до 80 км.
Україна неодноразово закликала США надати їй ракети ATACMS. Також із таким закликом виступали партнери, зокрема – міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю, яке вийшло 5 січня 2023 року, висловив думку, що рішення для ураження російських цілей на великих відстанях буде знайдено. "Так, ATACMS – ракети дальньої дії. Я думаю, що згодом ці дискусії завершаться успішно для нас. Як вони завершилися по Patriot – колись це здавалося неможливим. Як і ПЗРК Stinger, мені казали під час моїх візитів, [надати Україні] абсолютно неможливо. Сьогодні це все можливо. Тому в моєму розумінні все неможливе – можливе в майбутньому. Ми знайдемо інше рішення дальнього ураження ворога. У тому числі з партнерами про це говоримо", – заявив він.