"Сталевий фронт" Ахметова надіслав на передову ще 300 печей
Виробляти буржуйки на підприємствах компанії почали з перших місяців повномасштабного вторгнення РФ, зазначили в "Метінвесті", роботи активізували з наближенням холодів, у жовтні. Для робіт сформували бригади зі слюсарів та електрогазозварників, які ріжуть метал, виготовляють кріплення та дверцята, з'єднують деталі. Польові пічки для армії виробляють за спеціальними кресленнями, з урахуванням усіх функціональних можливостей.
"Поки військові дають відсіч агресору, ми забезпечуємо їхній надійний тил. Незважаючи на всі перепони, підприємства "Метінвесту" залишаються опорою України. Ми працюємо, допомагаємо переселенцям, медикам, ЗСУ. Для створення нашим захисникам і захисницям більш комфортних умов у холодну пору року почали виробляти буржуйки. Для нас дуже важливо зігріти кожного, хто захищає нашу країну від ворога", – розповів представник Північного ГЗК Ян Крайняк.
За допомогою печей військові вже зігрівають бліндажі, готують їжу й гарячі напої, сушать одяг і взуття, повідомили в компанії.
"Ми вдячні "Метінвесту" за потужну підтримку. Із перших днів війни отримуємо від компанії техніку, пальне, будівельні матеріали для укріплень. А цього разу колективи відгукнулися на наше прохання й оперативно виготовили буржуйки. Кожна така пічка зігріє до 10 солдатів в окопах", – наголосив військовослужбовець Олександр Багінський.
Усього в межах "Сталевого фронту" буде виготовлено 2500 буржуйок: пічки виробляють компанії "Метінвест" і ДТЕК власними силами, також "Метінвест-СМЦ" надає метал партнерам, які можуть долучитися до роботи. Успішною колаборацією в компанії називають співпрацю з "Укртрансгазом": фахівці компанії зробили вже 350 печей трьох видів – буржуйок, планшетних і турбо.
Контекст:
Група "Метінвест" також передала для ЗСУ та інших силових структур понад 150 тис. готових бронежилетів. Зі спецсталі металурги виробляють і модульні укриття для військових, що є польовим житлом.
У межах мілітарної ініціативи "Сталевий фронт Ріната Ахметова" бізнеси СКМ передали також понад 2 тис. дронів і рацій, 700 автомобілів, пів мільйона літрів пального тощо. Усього від початку війни бізнеси СКМ спрямували на допомогу Україні й українцям понад 3,5 млрд грн.