Статус-кво у ТКГ збережено, "громадські експерти" бойовиків у неї не ввійшли – Гармаш
"Громадські радники" від "ЛНР" і "ДНР" не брали участі в засіданні тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі. Про це головний редактор видання "ОстроВ" і представник Донецької області в українській делегації у ТКГ Сергій Гармаш повідомив у Facebook.
"Сенсації [на засіданні] були. А ось скандалу вдалося уникнути. Завдяки Гайді Грау – спецпредставниці ОБСЄ. Передбачаючи дебати щодо появи на переговорах "громадських експертів" "ДНР"/"ЛНР", вона одразу позначила, що у ТКГ право виступу є тільки "у представників РФ і України і, з огляду на традиції, у пані [представниці" ДНР "Наталії] Ніконорової та пана [представника "ЛНР" Владислава] Дейнега", – написав Гармаш.
Грау зазначила, що інші виступають на її запрошення і на прохання глав делегацій РФ і України, а також Ніконорової та Дейнега.
"З огляду на те, що такий порядок виступів був спочатку, у ТКГ збережено статус-кво, ніякі "громадські експерти" від незрозумілих "МЗС" у неї не увійшли. Якісь люди, щоправда, були на задньому плані "панів", але слова їм ніхто не давав, а задній план Ніконорової та Дейнега – це їхні особисті справи", – резюмував журналіст.
ТКГ провела перше 2021 року засідання 18 січня. На переговори політичної підгрупи, які проводили у форматі відеоконференції, з'явилися так звані громадські радники від "ЛНР" і "ДНР". Гармаш повідомив, що координатор підгрупи від ОБСЄ П'єр Морель на всі запитання української сторони заявив тільки, що "на переговорах не заведено порушувати питання статусу учасників". Голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук назвав появу "радників" спробою перетворити переговори на базар.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого.
Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. На переговорах у Мінську присутні представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР".