Суд дав три роки в'язниці "директорці школи" в Харківській області, яка допомагала окупантам

Жінка організовувала навчальний процес за російською програмою
Фото: hromadske.radio (ілюстративне)

Суд визнав винною в колабораційній діяльності 29-річну жительку Харківської області, яка під час російської окупації очолила школу в селі Гетьманівка Куп'янського району. Про це 16 серпня поінформувала Харківська обласна прокуратура.

За даними прокуратури, вона добровільно стала виконувачкою обов'язків "директора", проводила набір учителів і техперсоналу, приймала заяви від батьків про вступ дітей до школи. Жінка наголошувала, що навчальний процес здійснюватимуть за російською програмою з використанням російських підручників, ідеться в повідомленні.

"Вона наказала бібліотекарці з'їздити до школи в селище Шевченкове й отримати російські підручники для 1–11 класів, а також рюкзаки з російською символікою для учнів", – зазначили у прокуратурі.

Київський районний суд Харкова визнав жінку винною за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораціонізм) і призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в галузі освіти й займатися освітньою діяльністю на строк 15 років. Вирок можна оскаржити, додають правоохоронці.

Контекст:

Російські війська вторглися на територію Харківської області від початку широкомасштабної війни – 24 лютого 2022 року, але обласний центр узяти не змогли.

Станом на 28 червня 2023 року під окупацією залишалося 29 населених пунктів області, повідомляв голова ОВА в коментарі "Укрінформу".

Окупанти й далі періодично обстрілюють Харків і регулярно – прикордонні населені пункти області.