Суд у Росії визнав, що на Донбасі перебувають війська РФ

Суд ухвалив рішення у листопаді 2021 року
Фото: pixabay.com
Кіровський райсуд російського міста Ростова-на-Дону в одному зі своїх вироків прямо вказав, що у збройному конфлікті на Донбасі беруть участь регулярні війська РФ. Документ опубліковано на сайті судових рішень РФ, 15 грудня на нього звернув увагу український журналіст Андрій Цаплієнко.

"Они там есть". Російський суд уперше офіційно визнав, що війська РФ воюють проти України у Донецькій та Луганській області. Знаходяться там, як кажуть самі росіяни, "на бойовому чергуванні". Таке формулювання навіть зафіксовано у вироку. Щоправда, вирок не за військові злочини, а за хабарництво", – написав журналіст.

Він вважає, що суддя Леонард Шолохов здійснив "факап", додавши обставини справи до офіційного документа та виклавши його у публічний доступ.

"Тож коли його виженуть із роботи, пропоную надати йому притулок в Україні. На підставі того, що він, скажімо, давно є прихованим агентом нашої розвідки", – зіронізував Цаплієнко.

Він припускає, що "росіяни кинуться підчищати всі документи та вироки у цьому процесі".

У вироку, датованому 10 листопада, ідеться про те, що обвинувачений відповідав за "продовольство [яке] призначалося для відправки до військових частин збройних сил РФ, що дислокуються на території "ДНР" та "ЛНР".

Суд дійшов висновку, що хабарництво заважало постачанню продукції для "військовослужбовців РФ, які перебувають на бойовому чергуванні в "ДНР" та "ЛНР", і засудив обвинуваченого до п'яти років колонії.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

За даними української омбудсменки Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи, зокрема 158 дітей.