Суд у Москві заочно заарештував українського нацгвардійця Марківа

Російські слідчі оголосили Марківа "в міжнародний розшук за обвинуваченням у вбивстві двох осіб на Донбасі"
Фото: ЕРА

Військовослужбовцю Нацгвардії України Віталієві Марківу в Росії заочно висунули обвинувачення за статтею про вбивство, скоєне групою осіб за попередньою змовою.

Басманний суд Москви 11 грудня заочно заарештував військовослужбовця Нацгвардії України Віталія Марківа. Про це повідомляє російський "Інтерфакс" із посиланням на прессекретарку суду Ірину Софінську.

За її словами, Марківу заочно висунуто обвинувачення за ч. 2 ст. 105 Кримінального кодексу РФ (убивство, вчинене групою осіб за попередньою змовою в загальнонебезпечний спосіб із мотивів політичної, ідеологічної, національної ненависті або ворожнечі).

Крім цього, російські слідчі оголосили українського військовослужбовця "в міжнародний розшук за обвинуваченням у вбивстві двох осіб на Донбасі".

Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства італійського журналіста Андреа Роккеллі та його перекладача Андрія Миронова 24 травня 2014 року в районі Слов'янська. За версією слідства, перебуваючи на горі Карачун, Марків нібито передав інформацію про місцеперебування журналістів.

У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, який надав відеоряд, який нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі. Українські правоохоронці вважають, що загибель італійця і росіянина сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по місцю, де, імовірно, перебував журналіст, пояснювали у МВС.

Італійська прокуратура просила для Марківа 17 років в'язниці. 12 липня 2019 року суд у Павії призначив нацгвардійцю покарання у вигляді 24 років позбавлення волі.

20 листопада 2019 року захист подав скаргу на вирок.

3 листопада 2020 року Марківа виправдали. Він вийшов на волю. 4 листопада Марків повернувся до України й поновився на службі в батальйоні імені Кульчицького.