Суровікін наказав військовим РФ відступити з Херсона, щоб знизити ймовірність успішного контрнаступу ЗСУ взимку. Однак прорив можливий – Financial Times

Financial Times розповіло про "план Суровікіна"  відступивши від Херсона, наситити фронт і не допустити прориву ЗСУ взимку
Фото: EPA

Командувач російських окупаційних військ в Україні генерал Сергій Суровікін наказав підлеглим відступити з Херсона і посилив фронт живою силою, щоб зменшити ймовірність успішного контрнаступу Збройних сил України взимку. Про це пише Financial Times 26 грудня у закритій стрічці за підпискою, фрагменти статті цитує "Українська правда".

За даними FT, Суровікін посилив фронт мобілізованими новобранцями чисельністю приблизно 300 тис. військовослужбовців, а також організував "успішний відступ" російських окупаційних військ із Херсона.

У такий спосіб, зазначає видання, російський командувач намагався забезпечити військам окупантів "сильні оборонні позиції", які мають зменшити шанси на успіх українського зимового контрнаступу.

Метою зимових наступальних дій ЗСУ, за оцінкою FT, буде "сухопутний міст", що пролягає уздовж узбережжя Азовського моря і сполучає Росію з тимчасово окупованим Кримом.

Українські війська можуть спробувати перерізати російський коридор до Криму. І, незважаючи на зусилля Суровікіна щодо зміцнення оборони окупантів, прорив ЗСУ західні військові аналітики все ще розглядають як можливий, пише видання.

Окрім того, FT, посилаючись на західного радника з питань оборони, повідомляє, що бойовий дух і рішучість українських захисників "незрівнянно вищі", ніж у росіян.

Водночас видання стверджує, що українські військові "зазнають великих втрат". Деякі підрозділи, ідеться у статті, "потерпають від сильної втоми, і їм потрібно більше зброї й боєприпасів".

FT також наводить слова колишнього бригадного генерала британської армії Бена Баррі, який вважає, що російські танки, безпілотники і велика кількість людей "нічого не варті" у ситуації, якщо розвідка й керівництво окупантів – "неадекватні".

Контекст:

Наприкінці серпня ЗСУ розпочали наступальні дії, зокрема в Херсонській області. Активний наступ ЗСУ змусив міністра оборони РФ Сергія Шойгу 9 листопада після доповіді та з ініціативи Суровікіна віддати наказ почати відведення російських військових із Херсона та з правобережжя Херсонської області.

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 11 листопада повідомив, що спецпідрозділи ЗСУ вже зайшли у місто. 12 листопада стало відомо, що в Херсон повернулися українська поліція, військова адміністрація і прокуратура. Зеленський приїжджав до Херсона 14 листопада.

Українські сили оборони під час контрнаступу на півдні вийшли на рубіж на правому березі річки Дніпро, деокупували до 5580 км&³2; території і 198 населених пунктів, повідомив 17 листопада заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов.

Російські окупанти після втечі з Херсона і відступу на цьому напрямку з правого берега Дніпра почали усвідомлювати, що не зможуть утримати і лівобережну частину Херсонської області, заявила 24 листопада глава об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України, речниця оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.