Тактику "танків-камікадзе" можуть застосовувати кадировці, ці випадки зафіксовано переважно під Мар'їнкою – британська розвідка

У британській розвідці сумніваються в ефективності "танків-камікадзе", за даними відомства, більшість із них "майже напевно детонувала до того, як досягала цілі"
Скріншот: Romanov Лайт / Telegram
Більшість випадків застосування саморобних вибухових пристроїв – застарілої бронетехніки з тоннами вибухівки, так званих танків-камікадзе – зафіксовано в районі Мар'їнки Донецької області. Про це йдеться у щоденному звіті британської розвідки, який 13 липня опублікувало міністерство оборони Сполученого Королівства.

У зведенні йдеться про те, що в червні було кілька повідомлень про застосування окупантами на фронті таких "танків-камікадзе". Це почалося за кілька днів після того, як під Мар'їнку перекинули підрозділи кадировців, повідомляє британська розвідка (відомство називає їх чеченськими силами).

"Екіпаж, найімовірніше, покидає машину після того, як виводить її на курс. Є реальна ймовірність того, що чеченські сили є першопроходцями в цій тактиці. Досвід застосування саморобних вибухових пристроїв чеченськими бойовиками відомий ще з часів чеченських воєн 1990-х років. Повідомляли, що чеченці, які воюють на боці України, також виготовили схожі пристрої в січні 2023 року", – ідеться у звіті.

За оцінкою британської розвідки, більшість таких "танків-камікадзе" "майже напевно детонувала до того, як досягала цілі, завдяки комбінації протитанкових мін і прямого вогню".

Це ставить під сумнів життєздатність такого методу, вважає відомство, додаючи, що вибухи "танків-камікадзе" надзвичайно потужні й "можуть мати психологічний вплив на сили, які обороняються". 

Контекст:

Про спробу застосувати "танк-камікадзе" міноборони країни-агресора заявило 17 червня. На відео, оприлюдненому російською пропагандою, танк підірвався, не досягнувши українських позицій. Розвідувальна спільнота InformNapalm про таку тактику окупантів попереджала в лютому.