Таран прокоментував інформацію про "заморожування" військової допомоги США: РФ веде війну проти нас на всіх фронтах
Його заяву наводить сайт Міноборони.
У відомстві назвали повідомлення у ЗМІ фейком, Таран – російською провокацією.
"Росія веде війну проти нас на всіх фронтах, у тому числі інформаційному. [...] Не дивно, коли так звані ЗМІ держави-агресора відпрацьовують завдання з інформаційних операцій. Вони є неприхованою зброєю воєнної машини РФ. Дивує і викликає жаль, коли деякі вітчизняні ЗМІ, у тому числі з тих, які відносять себе до якісних ресурсів, ведуться на провокації", – сказав він.
Глава Міноборони додав, що відомство тісно співпрацює з американськими партнерами.
"Упродовж січня – березня 2021 року Міністерство оборони у взаємодії з іншими уповноваженими органами державної влади України та американськими партнерами організувало роботу щодо оцінювання стану реалізації завдань оборонної реформи і реформи оборонно-промислового комплексу. У результаті проведеної роботи на початку квітня 2021 року Міністерство оборони України підготувало й передало міністерству оборони США відповідний підсумковий документ, який 11 червня 2021 року, після відповідної сертифікації Пентагоном і Держдепартаментом, був схвалений Конгресом США", – розповів Таран.
Про заморожування військової допомоги США Україні писали 18 червня американські видання Politico та The Washington Post. Спікерка Білого дому Джен Псакі назвала повідомлення їхніх джерел нонсенсом.
Контекст:
Із 2014 року до грудня 2020-го США надали Україні допомогу загалом більше ніж на $4,1 млрд.
В оборонному бюджеті США на 2021 рік на витрати на озброєння, особовий склад, операції за кордоном та інші питання оборони передбачено $740 млрд. У документі, зокрема, заплановано додаткові санкції проти газогону "Північний потік – 2" і $250 млн військової допомоги Україні.
На початку березня міноборони США схвалило пакет допомоги у сфері безпеки для України на суму $125 млн, він передбачає надання українським військовим обладнання та консультацій. Пентагон підтвердив намір надати Україні оборонну летальну зброю. У червні міністерство оборони США затвердило другу частину допомоги Україні у сфері безпеки на суму $150 млн.