The Wall Street Journal: Американські HIMARS змінюють баланс сил на фронті на користь України
Збройні сили України почали застосовувати на сході країни реактивні системи залпового вогню M142 HIMARS, які надали американські партнери. Нова зброя дає змогу завдавати сильніших і точніших ударів, що змінює баланс сил на фронті на користь України, пише The Wall Street Journal.
За словами члена одного з екіпажів РСЗВ, із яким поговорило видання, установки працюють здебільшого вночі, щоб мінімізувати ризики бути виявленими російськими безпілотниками.
Кожну ціль ретельно добирають, оскільки одна ракета HIMARS коштує $155 тис. Поки що ЗСУ зосереджені на штабах армії окупантів, складах озброєнь і казармах, пише WSJ.
Якщо стрільбу веде кілька машин, то завжди з різних місць розташування. Співрозмовник видання розповідає, що введення координат цілей і запуск ракет займає менше ніж хвилину, а після удару HIMARS на великій швидкості покидає позицію.
"Ці HIMARS дуже сильні. Вони дають нам змогу максимально вставляти росіянам палиці в колеса. Для нас це величезна перевага. Росія не має нічого схожого", – зазначив він.
Контекст:
1 червня президент США Джо Байден офіційно оголосив про новий пакет військової допомоги Україні, до складу якого, зокрема, увійшли HIMARS.
За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, керівництво України запевнило американську сторону, що українські військові не будуть використовувати американські РСЗВ далекої дії для ураження цілей у Росії. Водночас амбасадорка США у Києві Бріджит Брінк 2 червня заявила, що українські військовослужбовці самі визначатимуть, на яку відстань треба завдавати ударів із використанням РСЗВ HIMARS.
США надіслали Україні чотири установки HIMARS. Їх доправлення 23 червня підтвердив міністр оборони України Олексій Резніков.
1 липня міністерство оборони США оголосило про виділення пакету додаткової військової допомоги для України на суму $820 млн. Це 14-й пакет допомоги США у сфері безпеки для України від серпня 2021 року. У нього входять додаткові боєприпаси для артилерійських ракетних систем HIMARS.