"Щойно приїхали і другого дня зникли". На фронті масово зникають мобілізовані окупанти – перехоплення ГУР
Російські військовослужбовці скаржаться рідним, що мобілізовані почали масово зникати на фронті. Про це свідчать перехоплення телефонних розмов, опубліковані 7 жовтня у Telegram Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.
На записі окупант каже дружині, що у зоні, де він воює, тривають запеклі танкові бої.
"60 людей зникли безвісти... 65. З мобілізованих. Щойно приїхали і другого дня зникли", – каже він.
4 вересня міністр оборони РФ Сергій Шойгу повідомив, що у межах "часткової" мобілізації вже призвано понад 200 тис. осіб. Водночас мобілізовані заявляють, що їх відправляють на фронт за кілька днів після призову без будь-якої підготовки.
В американському Інституті дослідження війни (ISW) 22 вересня спрогнозували, що російська мобілізація не змінить перебігу війни цього року і не позбавить Україну можливості звільнити більшу частину території до зими.
Контекст:
21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив, що підписав указ про часткову мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. Міністр оборони Сергій Шойгу уточнив, що призову підлягає майже 300 тис. осіб. Водночас російські ЗМІ писали, що під призов може потрапити 1,2 млн осіб.
Шойгу і Путін стверджували, що мобілізовуватимуть лише резервістів (тобто громадян, які пройшли строкову службу або навчання на військовій кафедрі у ВНЗ), котрі мають військово-облікову спеціальність і бойовий досвід. Однак в указі цього не задокументовано, і навіть місцева влада у РФ визнає, що мобілізує не лише тих, кого мають призивати.
Після оголошення Путіним мобілізації росіяни почали масово виїжджати із країни. Кількість громадян РФ, які втекли від мобілізації, перевищила кількість російських сил, розгорнутих біля кордону України в лютому, незадовго до повномасштабного вторгнення, заявили у британській розвідці 29 вересня.