Третина українців вважає недостатньо високою зарплату військових, які беруть участь у боях – опитування
40% опитаних вважають нинішні зарплати для учасників боїв оптимальними, 8% – вищими за необхідні.
Щодо військових у тилу, то 13% українців вважають їхню зарплату недостатньо високою, 51% – достатньою, 11% – вищою за необхідну.
Порівняно із серпнем 2022 року більше українців почали вважати, що держава недостатньо виконує свої обов'язки перед ветеранами (26% проти 19%).
Відповідно зменшилася кількість українців, які вважають, що країна досить робить для ветеранів (53% проти 69%).
Опитування провела Соціологічна група "Рейтинг" 14–16 січня. У ньому взяла участь 1 тис. осіб – українці віком від 18 років, які проживають у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування не було українського мобільного зв'язку. Вибірка є репрезентативною за віком, статтю й типом населеного пункту.
Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 – не більше ніж 3,1%.
Контекст:
Зарплата українських військових складається з двох частин: грошового забезпечення відповідно до звання, посади й вислуги років, а також додаткової винагороди, зазначає Кабмін.
Із 24 лютого 2022 року, українські військові, які не беруть участі безпосередньо в боях, отримують додаткову винагороду в розмірі 30 тис. грн на місяць. Якщо військові беруть участь у бойових діях, то винагорода зростає до 100 тис. грн.
Наприклад, зарплата командира танка становить 46 тис. грн у воєнний час. Якщо він бере участь у боях – 116 тис., пояснювали в Міноборони.