"Це може бути й раптовий маневр". В ОК "Південь" розповіли, чи можлива десантна операція окупантів на Чорноморському узбережжі України

Росія вивела на чергування в акваторію Чорного моря шість бойових кораблів
Фото: mil.ru

Шторм у Чорному морі змусив російських окупантів скоротити склад угруповання кораблів Чорноморського флоту РФ, які перебувають у бойовій готовності. Про це 28 вересня на брифінгу, який транслювало в YouTube "Військове телебачення України", розповіла керівниця об'єднаного пресцентру оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.

Вона зазначила, що навіть сили природи на боці України, й через погодні умови кількість кораблів ЧФ РФ, які чергують у Чорному морі, скорочена з 15 до шести. Серед них – три надводні носії з 24 ракетами типу "Калібр".

"Кораблів десантного спрямування у ворога на чергуванні немає – і шторм заважає, і, напевно, якийсь здоровий глузд прокинувся. Десантна операція наразі не загрожує, але ми розуміємо, що це може бути раптовий маневр, тому наше узбережжя, як і всі сили оборони, готові до подібних подій", – зазначила Гуменюк.

Чорноморський флот РФ має труднощі з ефективним контролем моря, повідомила 16 серпня британська розвідка.

30 серпня низка західних чиновників підтвердила виданню Politico, що ЧФ РФ розбитий, його використовують лише в обороні.

За інформацією Генштабу ЗСУ, з 24 лютого до 28 вересня українські захисники знищили 15 кораблів і катерів окупантів, зокрема великий десантний корабель "Саратов" та флагман Чорноморського флоту РФ крейсер "Москва".

Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко після успішної операції зі звільнення острова Зміїний 30 червня говорив, що Росія тепер у цьому районі Чорного моря з погляду ймовірної десантної операції "неспроможна".

Український військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов сказав 1 вересня в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, що наразі російські окупанти не здатні загрожувати Одесі ні з суші, ні з моря й питання про російський десант "знімається".

Контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. У квітні росіян вигнали із північних областей, зараз бої тривають на сході й півдні країни.

За інформацією президента Володимира Зеленського станом на 15 вересня, Росія випустила по території України понад 3800 ракет. Частину з них збили сили ППО.