"Це нові загрози". Спікер повітряних сил розповів, як ЗСУ дають раду з атаками іранських дронів

Постачання з Ірану, за даними ЗСУ, здійснювали чотирма військово-транспортними літаками Іл-376
Фото: Tal Inbar / Twitter
Збройним силам України не відома точна кількість дронів-камікадзе Shahed-136, які Росія отримала від Ірану. Про це 25 вересня в ефірі національного телемарафону, який "1+1" транслює в YouTube, заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, останніми днями ворог активізував використання безпілотників такого типу. 23 вересня ЗСУ знищили вісім БПЛА Shahed-136, але повторити цього результату поки не вдалося, тому що окупанти змінюють тактику польотів і ЗСУ треба пристосовуватися, щоб їх збивати.

"Їх можна знищувати різними засобами – від стрілецької зброї до зенітних ракет, зрозуміло, що потрібен деякий час для вивчення цього питання, слабких і сильних сторін, якими володіють ці БПЛА. Це нові загрози, нові виклики, але всі сили оборони будуть робити все для того, щоб нищити ці БПЛА, зокрема зброєю, яку ми очікуємо від західних партнерів", – сказав він.

Відповідаючи на запитання, скільки іранських безпілотників отримала РФ у своє розпорядження, він відповів, що переправлення з Ірану, за даними ЗСУ, здійснювали чотирма військово-транспортними літаками Іл-376.

"Це великі транспортні літаки, і  чимало цих дронів вони могли перевезти саме цими літаками", – зазначив він.

Спікер додав, що українські військові зосереджені не на підрахунку, а на розробленні нових методів боротьби з БПЛА, зокрема радіолокаційних.

Уранці 25 вересня Одесу атакувало чотири безпілотники Shahed-136. За даними об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня, один збили сили протиповітряної оборони, три встигли завдати ударів.

Унаслідок цього пошкоджено адміністративну будівлю в центрі міста. Жертв та постраждалих, за попередньою інформацією, немає.

Контекст:

Shahed – безпілотники-камікадзе іранського виробництва. Протягом останніх днів окупанти стали частіше застосовувати їх на війні, наприклад, увечері 22 вересня в Миколаївській області збили чотири такі дрони.

Збивати ці БПЛА можна за допомогою систем ППО і навіть стрілецької зброї, повідомляли у Повітряному командуванні ЗСУ. Іранські безпілотники також ефективно уражають зенітні гармати. Окрім того, знешкодити такий дрон можна засобами радіоелектронної боротьби.

27 серпня видання Associated Press, посилаючись на джерела у розвідці, повідомило, що Іран передав Росії сотні безпілотників, які вона може використати у війні проти України. У Білому домі підтвердили факт угоди, а 8 вересня оголосили про введення санкцій проти компанії Safiran Airport Services (Тегеран) через її участь у доправленні іранських БПЛА у РФ.

13 вересня Центр стратегічних комунікацій ЗСУ повідомив, що під Куп'янськом у Харківській області Збройні сили України вперше знищили, імовірно, один із безпілотних літальних апаратів, які Росія закупила в Ірані. 14 вересня британська розвідка підтвердила, що Росія використовує в Україні іранські дрони-камікадзе.

Окупанти перефарбували закуплені безпілотники у свої кольори і назвали їх "Герань-2", розповів командир артилерії 92-ї механізованої бригади ЗСУ полковник Родіон Кулагін, він зазначив, що ці безпілотники зазвичай літають парами.