"Це нові виклики для нас". У Повітряних силах ЗСУ відреагували на застосування окупантами керованих бомб

Ігнат розповів, що необхідно ЗСУ для боротьби з носіями російських планувальних керованих авіабомб
Фото: imediacentr.org.ua

У російських військ є достатня кількість авіабомб, і їх застосування обходиться окупантам дешевше, ніж запуски крилатих ракет. Це одна з причин почастішання атак по території України із застосуванням планувальних бомб. Про це 25 березня в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада", розповів речник командування Повітряних сил (ПС) ЗСУ Юрій Ігнат.

За словами Ігната, росіяни на сьогодні можуть скидати свої планувальні авіабомби на відстані 50 км і більше від українського кордону. Щоб боротися із цим явищем, в України мають бути засоби, щоб уражати літаки, які випускають ці бомби.

"Це нові виклики і загрози для нас. Як бачимо, у цій війні все більше й більше з'являється новітнє озброєння, яке буде застосовуватися. Це і дрони-камікадзе тощо. Що таке авіаційні бомби, ми вже прекрасно бачили і в Ізюмі [Харківської області], і в Маріуполі [Донецької області]", – зазначив Ігнат.

Він нагадав, що в районах, де в України не було серйозної системи ППО, окупанти застосовували і бомби вільного падіння.

"Наразі РФ змушена перейти на далекий радіус дії. І це нові виклики для нас. Адже бомби типу ФАБ-500 у росіян є в достатній кількості. Вони потребують мінімальної модернізації, встановлення крил і системи навіть примітивної навігації, отже стають планеруючими. Це набагато дешевше для росіян, ніж виробляти в умовах санкцій і застосовувати проти українців дуже цінні ракети", – пояснив речник ПС ЗСУ.

Він наголосив, що Україна теж використовує схожі бомби, але їх у розпорядженні ЗСУ не так багато.

"Потрібно більше налагодити їх випуск, але ми їх використовуємо. І хоча ці бомби меншої потужності, вони високоточні, тому їхня ефективність у рази вища", – додав Ігнат.

Росія в лютому вперше застосувала у війні проти України керовані планувальні бомби УПАБ-1500В вагою 1500 кг, повідомляло 5 березня видання Defense Express. Ігнат тоді зазначав, що для того, щоб перехоплювати літаки, які несуть такі авіабомби, Україні необхідні сучасні винищувачі, зокрема F-16.

Увечері 23 березня ЗМІ повідомляли про вибухи в Сумській області. 24 березня Ігнат розповів, що російські окупанти вночі атакували Сумську область винищувачами Су-35, застосувавши понад 10 керованих авіабомб. У Сумській ОВА поінформували про двох загиблих, дев'ятьох поранених і одного травмованого. Загиблими виявилися поліцейський і сторож школи, яку зруйнував авіаудар.

Контекст:

Росія від початку повномасштабного вторгнення завдала майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів по Україні, повідомив 23 лютого заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов. Після цього були нові атаки.