"Це відповідає стандартам НАТО". Уряд України дозволив бойовим медикам проводити переливання крові на догоспітальному етапі

Уряд ухвалив рішення щодо переливання крові
Фото: depositphotos.com

Уряд України дозволив усім бойовим медикам, які пройдуть відповідне навчання, здійснювати переливання крові на догоспітальному етапі. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я України 5 вересня.

Для цього Міністерство охорони здоров’я розширило спеціальну навчальну програму з основ трансфузійної терапії, і бойові медики здобудуть необхідні навички з переливання універсальної першої мінус групи крові.

Тренінг можна буде пройти на базі визначених центрів крові. У міністерстві зазначили, що ця програма відповідає стандартам НАТО.

"У цивільному житті ми можемо доставити людину із критичною крововтратою у шпиталь за 15 хвилин, але війна диктує свої умови. Ми всі розуміємо, скільки військових зараз отримують бойову травму, захищаючи нашу з вами свободу. [...] Одне із критично важливих завдань – наблизити кров до пацієнта всіма можливими методами. Це в буквальному сенсі запорука виживання наших воїнів. Розгорнути інфраструктуру для використання крові на фронті непросто, однак маємо рухатися в цьому напрямі, бо ціна зволікання зависока – ідеться про людське життя. Сьогодні уряд прийняв важливе рішення, дозволивши переливати кров бойовим медикам, які пройшли відповідне навчання. Це практика країн НАТО. Тепер ми імплементуємо її й в Україні", – сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

У пресслужбі зазначили, що рішення значно розширює кількість людей, які можуть проводити переливання, оскільки раніше це могли робити лише люди з медичною освітою. Тепер переливання цільної крові зможуть здійснювати в автомобілі під час евакуації пораненого до стабілізаційного пункту або госпіталю. У міністерстві прогнозують, що рішення допоможе зменшити відсоток превентивних смертей на полі бою, пов'язаних із крововтратою.

Контекст:

Як пише "Мілітарний портал", раніше не всі бойові медики могли переливати кров, оскільки цю процедуру можуть виконувати лише люди з медичною освітою. Водночас, згідно з наказом МОЗ і за стандартами НАТО, бойовими медиками можуть бути й люди без такої освіти.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр 3 серпня анонсувала, що бойовим медикам в Україні дозволять переливати кров після проходження відповідної підготовки.