Цимбалюк: Україна втрачає контроль над людьми, які повернулися з фронту і стали не затребувані в цивільному житті
Людям, які повернулися із зони бойових дій, потрібно давати поле для діяльності, зазначив колишній голова Львівської та Тернопільської облдержадміністрацій Михайло Цимбалюк в інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.
В Україні не дбають про подальшу діяльність і відповідну реабілітацію людей, які повертаються із зони бойових дій. Про це сказав колишній голова Львівської та Тернопільської облдержадміністрацій, генерал-лейтенант міліції Михайло Цимбалюк в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна".
"Я хотів би почати з того, що держава втрачає контроль над тими людьми, які повернулися з фронту, які мають бойовий досвід і які не затребувані в цивільному житті. У державах, які брали участь у таких конфліктах, війнах (взяти, наприклад, США, які не воюють, але їхня армія бере участь у багатьох конфліктах), існує система реабілітації таких людей", – сказав Цимбалюк.
За його словами, людям, які повернулися з війни, потрібно давати поле для діяльності.
"Вони вміють воювати, у них загострене почуття справедливості, і вони дуже болісно реагують на деякі речі. Держава насамперед має їх реабілітувати соціально, а потім через центри соціалізації має їх улаштувати. Куди? У правоохоронні органи. А якщо туди не потрапили, вони йдуть у громадські або ось такі збройні формування. А це вже небезпечно", – заявив він.
Цимбалюк: Люди із Західної України були першими на Майдані, вони ж і розчарувалися першими. Військкомати Львівщини не виконують нормативів призову в АТО. Читайте повну версію інтерв'ю
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос в ефірі програми "БАЦМАН" у лютому повідомляв, що в Україні приблизно 500 тис. осіб пройшло війну і у 80% із них є ознаки посттравматичного синдрому.
Він також заявляв про "дуже сумну статистику" самогубств серед тих, хто тривалий час перебуває в районі бойових дій. "У середньому на тиждень дві–три людини", – зазначив військовий прокурор.
У Генштабі ЗСУ заявили, що слова Матіоса не відповідають дійсності. "Заяви високопосадовців, які не працюють безпосередньо з особовим складом, – це піар і маніпуляція", – вважає представник Міноборони Олег Грунтковський. За його словами, кількість самогубств залишається на рівні минулого року і немає тенденції до зростання.
За даними військової прокуратури, на початок червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств серед колишніх учасників АТО.