Турчинов заявив, що закон про реінтеграцію Донбасу не виключає звільнення окупованих територій силовим шляхом

Турчинов: Ніхто не скасував Мінських угод
Фото: hromadske.ua

Закон про реінтеграцію Донбасу забезпечить правове поле для застосування сили під час імовірної протидії агресорові, зазначив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

Закон про реінтеграцію Донбасу створює передумови для можливого звільнення окупованих територій силовим шляхом. Про це в інтерв'ю "Громадському" заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБОУ) Олександр Турчинов.

"Ми не кажемо, що сьогодні можемо звільнити окуповану територію виключно силовим шляхом. Але цей закон не виключає такого шляху і створює передумови для цього. Щоб не треба було ухвалювати додаткові законодавчі акти, які б забезпечили правове поле для застосування сили під час протидії агресору", – сказав він.

За словами секретаря РНБОУ, мирного шляху врегулювання питання закон "не перекреслює".

"Навпаки, сьогодні ніхто не скасував Мінських угод. Так, Росія їх саботує, вона намагається їх нівелювати, але дипломатичний шлях, згідно з позицією президента, залишається одним із пріоритетних", – заявив Турчинов.

Законопроект №7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях" ухвалено 18 січня 280 голосами. Його підтримали всі фракції, крім Опозиційного блоку і групи партії "Відродження".

Відповідно до законопроекту, межі та перелік територій, тимчасово окупованих у Донецькій і Луганській областях, визначає президент України. Він же призначає командувача Об'єднаних сил, які будуть залучати до заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ на Донбасі.

Нардепи від Опозиційного блоку Юрій Бойко, Олександр Вілкул та Михайло Папієв заявили, що законопроект про реінтеграцію ухвалили з порушеннями регламенту, та ініціювали його скасування. Однак 6 лютого на ранковому засіданні ВР не підтримала цієї ініціативи.

6 лютого Рада проголосувала за усунення неузгодженості в документі, після чого спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що тепер може його підписати.

8 лютого Парубій підписав законопроект і подав на підпис президенту України Петрові Порошенку.