У Білому домі пояснили, чому вирішили дати танки Abrams Україні
Кірбі зазначив, що зброя враховує види бойових дій, які ведуть росіяни, та види бойових дій, на які, на думку США, українці будуть здатні протягом найближчих тижнів і місяців.
Він зазначив, що США ніколи не відкидали можливості постачання танків.
"Від початку цієї війни 11 місяців тому ми розвиваємо спроможності, які ми надаємо Україні, з урахуванням умов на полі. Що змінилося – тао це умови на полі і види бойових дій, які зараз ведуть росіяни", – сказав він.
Кірбі відмовився назвати конкретні строки надання танків, але заявив, що українські військові можуть розпочати навчання вже за кілька тижнів.
Він не відповів на запитання, чи планують постачання винищувачів, про які просить Україна, але сказав, що розуміє українців, "які хочуть більше і більше систем".
Контекст:
Першою країною, яка вирішила надати Україні сучасні танки, стала Великобританія. Про це 16 січня оголосив міністр оборони Великобританії Бен Воллес.
11 січня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Україна отримає німецькі танки Leopard від коаліції союзників, одним з учасників якої є Польща. 22 січня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила, що Німеччина не перешкоджатиме, якщо Польща захоче доправити Україні танки Leopard 2.
25 січня уряд Німеччини ухвалив рішення про надання Україні основних бойових танків Leopard 2. ФРН "на першому етапі" доправить Україні 14 танків. Це частина більшого плану зі створення двох батальйонів, у кожному з яких буде по 40 танків Leopard 2, зазначив Der Spiegel. ФРН разом із Фінляндією, Іспанією та Нідерландами створять один батальйон танків Leopard 2A6, а Польща та Норвегія – другий батальйон Leopard типу 2А4.
Про надання Україні 31 танка Abrams президент США Джо Байден повідомив увечері 25 січня. У Пентагоні розповіли, що ще входить у пакет допомоги.
Глава МЗС Дмитро Кулеба закликав інші країни приєднуватися до "танкової коаліції".