У Білому домі прокоментували погрози Лаврова атакувати військову допомогу Україні
"Я хотіла б зазначити, що – просто з погляду того, як це працює, не надто заглиблюючись у логістику, – звісно, жодних американських військ на території України немає. Наші сили перебувають на території НАТО, як і сили НАТО перебувають на території НАТО. Отже, оскільки ми говоримо про операції з пересування конвоїв і переміщення допомоги, це не ті органи, які переміщатимуть цю допомогу в межах України", – заявила вона.
За словами Псакі, США уважно стежать за діями РФ і робитимуть це надалі.
"Я хотіла б нагадати вам усім, що всі конвої перевозять не тільки військову допомогу; багато з них також перевозять гуманітарну допомогу – продовольство й іншу допомогу, яку доправляють людям, що постраждали внаслідок цього жорстокого вторгнення", – додала речниця.
Глава МЗС Росії Сергій Лавров 18 березня заявив, що Москва не допустить передання Україні з інших країн систем протиповітряної оборони С-300. Також він додав, що "Росія дуже чітко дала зрозуміти, що будь-які вантажі, які прибуватимуть на територію України і які матимуть озброєння, стануть законною ціллю для Росії".
Контекст:
9 березня генсек НАТО Єнс Столтенберг застеріг Росію від атак на лінії постачання України. Він заявив, що якщо відбудеться будь-який напад на будь-яку країну НАТО, яка постачає зброю, то це розцінять як напад на весь Альянс.
12 березня заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що "конвої з іноземною зброєю, яку бездумно постачають Україні, стануть законними цілями для ЗС РФ".
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов заявив 12 березня, що НАТО захищатиме свої вантажі зі зброєю в Україні від імовірних атак російських загарбників.