У британській розвідці припустили, що Пригожин перестав вербувати в'язнів у "Вагнер" через конкуренцію з міноборони РФ

У ПВК "Вагнер" було завербовано тисячі ув'язнених, повідомляли ЗМІ
Фото: depositphotos.com
У британській розвідці припустили, що засновник приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин перестав вербувати в'язнів на війну РФ проти України, зокрема, через конкуренцію між ПВК "Вагнер" і міноборони РФ. Про це повідомило міноборони Великобританії 11 лютого у Twitter.

У розвідці зазначили, що 9 лютого Пригожин заявив, що "Вагнер" припинив свою схему вербування ув'язнених. Дані Федеральної служби виконання покарань Росії вже свідчили про зниження рівня вербування ув'язнених із грудня 2022 року.

"Імовірно, новини про суворі реалії вагнерівської служби в Україні дійшли до ув'язнених і скоротили кількість добровольців. Головним чинником припинення цієї схеми, ймовірно, є все пряміше суперництво між міністерством оборони Росії та ПВК "Вагнер". Регулярні російські збройні сили, ймовірно, тепер також залучили більшість резервістів, призваних за "частковою мобілізацією". Російське керівництво стоїть перед важким вибором: і далі виснажувати свої сили, згортати завдання або проводити подальшу мобілізацію", – ідеться у повідомленні.

Контекст:

На боці Росії у війні проти України, окрім регулярної армії, воюють приватні військові компанії. Найвідоміша серед них – ПВК "Вагнер", у лавах яких перебувають найманці та завербовані у в'язницях в'язні.

За інформацією Білого дому станом на 22 грудня 2022 року, сили ПВК "Вагнер", скеровані в Україну, становили 50 тис. найманців, із них 10 тис. – контрактники, а ще 40 тис. – завербовані у в'язницях в'язні. Про це пише The Hill.

ЗМІ повідомляли, що участь у вербуванні ув'язнених брав особисто Пригожин, було оприлюднено відео з колонії, де він виступав перед в'язнями. Пригожин назвав себе "представником" ПВК "Вагнер" і попередив, що шукає найманців для участі у "важкій війні". В'язням він пообіцяв, що до колонії вони "не повернуться в жодному разі". На початку січня 2023 року Пригожин (на думку американського Інституту вивчення війни (ISW) – щоб "прорекламувати" ПВК "Вагнер") заявив, що частина вагнерівців, які воювали в Україні, вже дістала помилування в РФ.

За інформацією Офісу президента України, за час повномасштабної війни, яка почалася 24 лютого минулого року, українські захисники вбили, поранили, "відправили безвісти" або взяли в полон майже 30 тис. вагнерівців, завербованих у місцях позбавлення волі.

The New York Times написала, що кількість могил на кладовищі у станиці Бакинській Краснодарського краю, яке належить ПВК "Вагнер", зросла у сім разів за останні два місяці.

Із 50 тис. російських ув'язнених, завербованих ПВК "Вагнер" для участі у війні в Україні, залишилося лише 10 тис. осіб. Інші або загинули, або дезертирували, заявила глава благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова 21 січня.

Із кінця 2022 року вербувальники ПВК "Вагнер" почали об'їжджати колонії по другому колу, оскільки багато ув'язнених, скерованих на війну влітку та восени 2022 року, загинули, повідомляло російське видання "Медіазона". Зазначають, що у місцях позбавлення волі стало набагато менше охочих поповнити лави ПВК.