У Чорному морі зараз немає російських ракетоносіїв на чергуванні, але загроза з моря реальна – ОК "Південь"
"Але це не привід розслаблятися. Протягом кількох годин ситуація може зазнати суттєвих змін і ракетоносій буде приведений у підвищену бойову готовність", – зазначили в командуванні.
За даними українських військових, ворог посилив повітряну розвідку, зокрема за допомогою безпілотників. У командуванні припускають, що в такий спосіб росіяни не лише виявляють позиції ЗСУ, а й коригують вогонь по цивільній інфраструктурі.
"Незважаючи на відсутність морського ракетоносія на бойовому чергуванні, загроза з моря реальна, атака дронів імовірна, артилерійські та інші обстріли у відповідних ділянках цілком можливі й усе це разом – небезпечно", – заявили у зведенні.
Російські окупанти й далі облаштовують оборону на лівому березі Дніпра, обстрілюють українські війська й деокуповані населені пункти на правому березі із застосуванням авіації, важкої артилерії, реактивних систем залпового вогню, мінометів.
"Нашими авіаторами уражено чотири райони зосередження ворожої живої сили, озброєння й техніки на лівому березі. Нашими ракетно-артилерійськими підрозділами виконано 33 вогневі завдання. Наразі підтверджено результати ворожих втрат у кількості 40 рашистів, семи одиниць автобронетехніки. Решта результатів дорозвідуються", – додали у зведенні.
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. Кораблі й підводні човни військово-морського флоту РФ маневрують у Чорному морі, атакуючи українські міста ракетами. Президент України Володимир Зеленський 24 жовтня повідомляв, що за вісім місяців повномасштабної війни Росія застосувала приблизно 4,5 тис. ракет проти країни.
6 листопада Зеленський зазначив, що дедалі частіше з'являються повідомлення про те, що в Чорному морі немає кораблів, здатних нести "Калібри". "Це дуже вагомий результат, який забезпечили наші захисники. Що менше російського Чорноморського флоту, то безпечніше в Чорному морі", – наголошував він.