У Пентагоні й Держдепі США розповіли, що ввійде в новий пакет військової допомоги для України
Його цитує пресслужба Держдепу.
"У цей пакет допомоги у сфері безпеки входить більше боєприпасів для наданих США HIMARS і гаубиць, які Україна так ефективно використовує для захисту своєї країни, а також більше Javelin, протитанкових систем і радарів спостереження за повітряним простором", – повідомив Блінкен.
Пресслужба міністерства оборони США уточнила, що сума пакету допомоги становить $460 млн і опублікувала докладний список озброєнь, які отримає Україна. У нього ввійдуть:
- додаткові боєприпаси для РСЗВ HIMARS;
- артилерійські снаряди;
- мінометні снаряди;
- чотири радіолокаційні системи;
- додаткові ПТРК Javelin і підривні снаряди до них;
- приблизно 2 тис. протитанкових ракет;
- чотири бойові машини піхоти Bradley;
- дві тактичні машини;
- протипіхотні міни Claymore;
- прилади нічного бачення;
- засоби зв'язку;
- медичні засоби;
- запчастини до техніки.
Станом на 20 лютого адміністрація Байдена виділила на допомогу Україні $30,4 млрд, поінформували в Пентагоні. Зокрема, після вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року Вашингтон спрямував допомогу на $29,8 млрд.
Контекст:
Байден приїхав у Київ уранці 20 лютого – у День пам'яті героїв Небесної сотні. Його візиту не анонсували, хоча в українському МЗС натякали на приїзд топгостей.
Президент США зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським і анонсував новий пакет військової допомоги. Після спільної пресконференції лідерів держав Байден покинув Київ.
Це перший візит Байдена в Україну від початку повномасштабної війни, яку розв'язала Росія. Із Зеленським він зустрічався у Вашингтоні у грудні минулого року. Також це перший візит президента США в Україну за 15 років. Востаннє Україну відвідував 43-й президент США Джордж Буш – молодший 2008 року.