У дитсадку у Станиці Луганській під час обстрілу перебувало 20 дітей. Бойовики намагаються звинуватити Україну у провокації, у ЗСУ відповіли

Унаслідок атаки окупантів постраждало троє працівників дитячого садка
Фото: Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation / Facebook

Під час обстрілу російськими окупантами дитячого садка у Станиці Луганській у Луганській області в ньому перебувало 20 дітей. Про це сьогодні повідомило оперативно-тактичне угруповання "Північ".

"Близько 9.00 сьогодні, 17 лютого, незаконні збройні формування здійснили неймовірний за своєю жорстокістю та цинізмом вчинок. Окупанти обстріляли з важкого озброєння Станично-Луганський дошкільний навчальний заклад, який розташований у межах відповідальності ОТУ "Північ". У результаті атаки окупантів постраждали троє працівників дитячого садочка – дві жінки та чоловік отримали контузії. Вихованці садочка, на щастя, лишилися неушкодженими. На час провокації з боку незаконних збройних формувань у закладі знаходилися 20 дітей та 18 працівників, яких евакуювали", – ідеться в повідомленні.

За даними українських військових, унаслідок обстрілу половина населеного пункту залишилася без електропостачання.

"Та на цьому провокації ворога не завершилися. ЗМІ ОРЛО, зокрема Telegram-канали так званих "сводок ополчєнія", розповсюдили фото та відео зі зруйнованого окупантами ж дитсадка, підкріпивши їх псевдозвинуваченнями в бік Збройних сил України. Вчергове звертаємо вашу увагу: не довіряйте інформації з неперевірених джерел і пам’ятайте, що ЗСУ завжди дотримуються всіх законодавчих та моральних засад на фронті", – наголосили у Збройних силах України.

Станицю Луганську бойовики обстрілюють третій день поспіль.

Контекст:

У 2014 році, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

У липні 2020 року Офіс президента України повідомив, що тристороння контактна група погодила режим повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. 27 липня він набув чинності. Українська сторона регулярно заявляє про випадки його порушення бойовиками.

Від початку 2021-го у боях на Донбасі загинуло 65 українських військовослужбовців, 263 було поранено, поінформували у Генштабі ЗСУ 23 грудня.

22 грудня 2021 року, перед новорічними та різдвяними святами, тристороння контактна група з урегулювання конфлікту на Донбасі домовилася повернутися до дотримання режиму припинення вогню. Бойовики порушили ці домовленості першої ж доби.

3 лютого 2022 року міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що інтенсивність провокацій із боку окупантів на Донбасі зменшується.