У Донецькій області заочно судитимуть вісім причетних до підпільної в'язниці "Ізоляція" в ОРДО
"У період 2014–2017 років двоє представників "служби спеціальних операцій МДБ ДНР" організували та контролювали незаконну діяльність представників незаконних збройних формувань, які захопили і незаконно утримували цивільних осіб і військовослужбовців Збройних сил України у так званій в’язниці "Ізоляція" у Донецьку. Зокрема, за їхніми злочинними наказами шість осіб із числа конвоїрів та охоронців "бази" псевдоміністерства незаконно утримували у нелюдських умовах "в’язниці" 24 громадян. Обвинувачені жорстоко поводились із полоненими, застосовуючи до них засоби ведення війни, заборонені чинними міжнародними договорами, у тому числі жорстоке психологічне і фізичне насилля та катування, примусове залучення до праці", – ідеться у повідомленні.
Вісьмох осіб обвинувачують у торгівлі людьми, керівництві злочинною організацією і участі у ній, участі у терористичній організації, участі у діяльності не передбачених законом України воєнізованих формувань, порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 149, ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 260, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу).
Обвинувачені перебувають у розшуку, їх судитимуть заочно.
Контекст:
Відразу після анексії Криму у 2014 році Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри оприлюднені Україною факти і докази.
"Ізоляція" – незаконна в'язниця окупантів на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів у Донецьку. З 2010 року там працював одноіменний арт-фонд, але у червні 2014-го його захопили бойовики, зруйнувавши картини та інсталяції фонду, зазначало "Радіо Свобода". Утримувані в "Ізоляції" громадяни повідомляли про тортури, вбивства та сексуальне насильство у тюрмі. Серед в'язнів цієї в'язниці були український журналіст Станіслав Асєєв і професор Ігор Козловський.