У Херсоні затримали чинного посадовця ОВА. Його підозрюють у співпраці з окупантами

Посадовця ОВА повідомили про підозру
Фото: ssu.gov.ua
Служба безпеки України повідомила 3 червня про затримання посадовця Херсонської обласної військової адміністрації за підозрою у колабораціонізмі.

Під час тимчасової окупації міста він добровільно погодився увійти у створене агресором "головне управління міністерства внутрішніх справ Херсонської області", ідеться в повідомленні.

За даними СБУ, його призначили "старшим експертом відділення бухгалтерських і фінансово-аналітичних експертиз експертно-криміналістичного центру", до його обов'язків входила підготовка так званих експертиз фінансової діяльності підприємств.

Експертизи були потрібні для фабрикування справ проти патріотично налаштованих власників українських компаній у захопленій частині регіону, йдеться в повідомленні. СБУ зазначає, що фігурант їздив до Москви на курси підвищення кваліфікації.

Після звільнення обласного центру посадовець спочатку "заліг на дно", а згодом знову влаштувався у місцеву ОВА, проте за деякий час його викрили, йдеться в повідомленні СБУ.

Під час обшуку в нього вдома виявили роздруковані закони, накази та інструкції МВС РФ щодо питань організації підготовки судових експертиз в експертно-криміналістичних підрозділах органів внутрішніх справ Росії, а також документи, які підтверджують його стажування в Москві.

Правоохоронці повідомили затриманого про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади у незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території). Суд обрав запобіжний захід – тримання під вартою. Йому загрожує до 15 років ув'язнення.

За даними "Української правди", ім'я затриманого чиновника – Олексій Ванін. Людина з таким ім'ям ще у 2015 році працювала у відділі інвестиційної діяльності Херсонської ОДА, писало місцеве видання "Міст".

Контекст:

За даними Офісу генерального прокурора, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні зафіксовано 17 316 злочинів проти національної безпеки, зокрема 5515 випадків колабораційної діяльності.