У Херсонській області судитимуть голову окупаційної районної "адміністрації"

Справу звинувачуваної в колабораціонізмі жительки Херсонської області передали в суд
Фото: pixabay.com
Суд розгляне справу жінки, звинувачуваної в тому, що вона сприяла примусовій паспортизації та організації псевдореферендуму в Скадовському районі Херсонської області. Про це інформує Офіс генерального прокурора в Telegram 10 січня.

За даними слідства, у червні 2022 року жителька Скадовського району перейшла на бік ворога. У повідомленні йдеться про те, що вона обійняла посаду так званої "голови військово-цивільної адміністрації Скадовського територіального товариства Скадовського району Херсонської області".

Жінку звинувачують у тому, що вона виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, а також доручення військового керівництва РФ, спрямовані на зміцнення окупаційної влади.

Крім того, за даними слідства, вона брала участь у відкритті місцевого пункту набуття громадянства РФ, організації проведення псевдореферендуму щодо незаконного виходу області зі складу України та приєднання до території РФ, а також масових заходів, організованих на підтримку Росії.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури передали в суд обвинувальний акт щодо неї за фактом колабораційної діяльності.

Контекст:

З 23-го до 27 вересня 2022 року на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей провели псевдореферендуми щодо приєднання цих регіонів до Росії.

29 вересня президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання "державного суверенітету і незалежності" Запорізької та Херсонської областей України. 30 вересня Путін у Кремлі підписав "договори" про "входження" до складу РФ тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

У листопаді Збройні сили України звільнили від російських окупантів частину Херсонської області разом з обласним центром. Наразі правий берег річки Дніпро контролює українська армія.

Згодом росіяни почали системно обстрілювати Херсон та інші звільнені населені пункти з лівого берега Дніпра.

За даними Офісу генпрокурора станом на 10 січня, в Україні зафіксовано 17 461 злочин проти національної безпеки, з них 4022 – про колабораційну діяльність.