У грудні ЗСУ отримають у кілька разів більше безпілотників, ніж минулого місяця – заступник міністра оборони

Гаврилюк розповів про ситуацію з безпілотниками для військових
Фото: armyinform.com.ua

Міністерство оборони України спрямує додатковий ресурс на закупівлю БПЛА, особливо тактичного рівня. Про це розповів заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв’ю виданню "АрміяInform", опублікованому 4 грудня.

"Сподіваюся, картина на полі бою зміниться. Важливо додати, що необхідно масштабувати не лише виробництво БПЛА, але й виробництво РЕБ. Ми все більше стимулюємо активізацію внутрішніх виробництв цієї техніки. Нині для цього докладається максимум зусиль і можливих фінансових ресурсів", – сказав Гаврилюк.

За його словами, сьогодні у Збройних силах України експлуатують приблизно 70 модифікацій безпілотних літальних апаратів і більш як 20 різних типів боєприпасів для БПЛА. Нещодавно допущено до експлуатації шість нових зразків засобів радіоелектронної боротьби, зокрема й так звані окопні.

"У листопаді нам вдалося направити у війська більше БПЛА, ніж попереднього місяця. Нещодавно ми отримали додатковий ресурс на закупівлю. Тому у грудні ЗСУ отримають уже в рази більше безпілотників", – сказав заступник міністра.

Він додав, що найближчим часом також планують тестування низки тактичних засобів радіоелектронної боротьби з БПЛА та засобів виявлення БПЛА.

Контекст:

На початку липня 2022 року фандрайзингова платформа United24 разом із Генеральним штабом ЗСУ й Мінцифри заявили про спільний проєкт "Армія дронів". Програма передбачає системну закупівлю дронів, їхній ремонт і курс навчання пілотів.

21 липня 2023 року Федоров розповів, що Кабмін дав старт масовому виробництву боєприпасів для БПЛА. 26 липня він повідомив, що в Україні підготували 10 тис. операторів безпілотників, іще 10 тис. – навчаються. Також, за словами Федорова, силам оборони передали 1700 безпілотників у межах "Армії дронів".

Міноборони України повідомило, що з лютого 2022 року взяло на озброєння і в експлуатацію 28 моделей БПЛА різних типів, які виробляють в Україні. Серед них дев'ять моделей дронів-камікадзе, зокрема три – літакового типу, а також шість моделей FPV-дронів.