У Києві приберуть частину блокпостів і укріплень
"З початком широкомасштабного вторгнення в Україну через пряму воєнну загрозу столиці в місті Київ була розгорнута система інженерних загороджень. У кожному районі міста були встановлені численні блокпости, які обладнані бетонними блоками, мішками з піском, були вириті окопи, бліндажі тощо. Усе це разом як єдина система виконує свою захисну функцію", – сказав глава КМВА Сергій Попко.
Він зазначив, що за рік повномасштабної війни пряму загрозу бойових дій у Києві було зведено до мінімальної. Тому влада вирішила залишити залишити функціонувати лише деякі блокпости і споруди. Частину інших укріплень переведуть у неактивний режим, ще частину повністю демонтують.
Ті споруди, які й надалі мають виконувати свою функцію безпеки для столиці, удосконалять – непридатні бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки замінять новими, зміцнять бліндажі, упорядкують окопи.
Другу категорію – неактивні укріплення – приберуть із проїзної частини, але бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки та інше обладнання залишать у певних місцях, щоб у разі виникнення загрози для столиці оперативно повернути систему загороджень у бойовий режим у найкоротший час. На таких загородженнях проведуть ревізію з подальшою заміною або відновленням непридатних елементів.
Решту систем інженерних загороджень Києва, у яких зараз немає потреби, приберуть із проїзної частини, вивезуть бетонні блоки, мішки з піском і протитанкові їжаки. Окопи засиплять, бліндажі демонтують.
Попко зазначив, що це рішення зробить Київ зручнішим для жителів і допоможе розвантажити дороги. За його словами, остаточно всі укріплення розберуть лише після перемоги України.
Контекст:
Російські окупанти зайшли на територію Київської області в перші дні вторгнення в лютому 2022 року. Вони намагалися захопити Київ, але зазнали поразки.
2 квітня стало відомо, що всю Київську область звільнено від російських окупантів.