У Конгресі США зареєстрували резолюцію про перемогу України
Проєкт презентували на Капітолійському пагорбі, у презентації брав участь, зокрема, третій президент України Віктор Ющенко.
"Вдячні всім нашим партнерам і друзям у Конгресі за лідерство в консолідації допомоги Україні і двопартійного бачення нашої спільної перемоги!" – написала амбасадорка.
Як повідомила українська служба "Голосу Америки", співавторами документа є конгресмен від Демократичної партії Стів Коен і конгресмен від Республіканської партії, голова Гельсінської комісії Джо Вілсон.
У проєкті йдеться, що перемогою України мають вважати повне повернення під контроль Києва території України в міжнародно визнаних кордонах 1991 року.
"Палата представників підтверджує, що політика Сполучених Штатів полягає в тому, щоб Україна перемогла над вторгненням і відновила міжнародно визнані кордони від 1991 року; також [Палата представників] вважає, що мир, принесений українською перемогою, має забезпечити інтеграція України до НАТО й інших євроатлантичних інституцій, що відповідає незмінній політиці Сполучених Штатів; заявляє, що Сполучені Штати повинні працювати зі своїми союзниками й партнерами, щоб забезпечити, що Російська Федерація виплатить Україні репарації; світова спільнота допомагатиме відбудувати Україну; тим часом керівники РФ будуть притягнуті до відповідальності за цю загарбницьку війну; також буде встановлена справедливість для жертв злочинів, скоєних Російською Федерацією під час її вторгнення", – вказано в документі.
Вілсон зазначив, що проєкт вперше чітко окреслює, що саме мають вважати завершенням війни й перемогою України.
"Ми вносимо цю резолюцію, щоб пояснити важливість збереження територіальної цілісності. Я вважаю, що це важливо, зокрема, для американського народу, який має зрозуміти, що вся територія України має бути повернена під юрисдикцію Києва. Для цього воєнний злочинець [президент РФ Володимир] Путін має вивести свої війська. І якщо будуть якісь переговори, то на них має йтися про графік виведення військ", – сказав він у коментарі "Голосу Америки".
Він переконаний, що проєкт дістане підтримку більшості в комітеті із закордонних справ Палати представників, що дасть змогу винести його на голосування в Конгресі. Вілсон вважає, що документ підтримають і республіканці, і демократи.
"Голос Америки" зазначив, що після презентації резолюції її мають погодити у відповідних комітетах, а потім винести на голосування в Конгресі, де за неї мають проголосувати Палата представників і Сенат.