У Конгресі США зберігається двопартійна підтримка України – Блінкен
У Конгресі США зберігається рішуча підтримка України серед більшості законодавців з обох партій. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час дискусії в межах 15-го фестивалю, організованого виданням The Atlantic 28 вересня, відео видання опублікувало в YouTube.
Він також наголосив на тому, що така підтримка України зберігається і серед американської громадськості.
"Якщо ви подивитеся на опитування, деякі з опитувань, які я нещодавно бачив, вони свідчать про те, що є сильна і стійка підтримка нашої допомоги Україні. Щодо Конгресу – так, є деякі гучні голоси, які дотримуються іншої тактики, але якщо ви подивитеся на більшість в обох партіях, то підтримка є, і вона зберігається", – сказав Блінкен.
Серед впливових законодавців, які висловлюють свою підтримку Україні, Блінкен згадав лідера республіканців у Сенаті Мітча Макконнелла й главу комітету із закордонних справ Палати представників республіканця Майкла Макколла.
"Я вірю, що підтримка все ще є. Нам, звісно, доводиться постійно намагатися акцентувати увагу наших співгромадян. Це національний прогрес. Інтенсивність уваги до України тривала набагато довше, ніж я очікував", – додав Блінкен.
Контекст:
США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах ініціативи USAI у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безоплатного передавання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який будуть застосовувати в разі потреби.
У серпні Білий дім попросив у Конгресу США $24 млрд на видатки, пов'язані з війною в Україні.
Президент України Володимир Зеленський 21 вересня провів зустріч із лідерами Палати представників і Сенату, а також із президентом США Джо Байденом. За підсумками візиту США оголосили про додатковий пакет військової допомоги Україні на $325 млн.