У Кремлі заявили, що не знають про евакуацію жителів ОРДЛО до Росії

Пєсков не знає, чи погоджували евакуацію жителів ОРДЛО з кимось у Росії
Фото: EPA
Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков 18 лютого прокоментував заяви ватажків "ЛНР" і "ДНР" Леоніда Пасічника  та Дениса Пушиліна про евакуацію жителів окупованих територій Донбасу до РФ. Про це повідомило "РИА Новости".

Пєсков сказав, що не знає, "що відбувається зараз у Пушиліна", також він підкреслив, що не знає, чи погоджували евакуацію з кимось у Росії.

Спікер Кремля додав, що не знає, з ким були контакти, коментуючи запитання про те, чи готова Росія прийняти біженців.

В адміністрації губернатора Ростовської області РФ, яка межує з Донецькою і Луганською областями, виданню Znak.com повідомили, що вони не мають інформації про розгортання пунктів тимчасового розміщення для біженців.

"Посадовці кажуть, що знають про рішення голови "ДНР" лише з новин", – зазначили журналісти.

Пасічник і Пушилін 18 лютого заявили про евакуацію жителів не підконтрольної уряду України частини Луганської і Донецької областей до Росії. За словами Пасічника, такі дії проводять "через ескалацію напруженості на лінії зіткнення".

Про такі плани бойовиків попереджав 17 лютого головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Він наголошував, що Україна не планує жодних наступальних операцій та обстрілів мирних жителів на Донбасі. "Відповідальність за ситуацію на тимчасово окупованих територіях несе держава-окупант Російська Федерація. Будь-які збитки, які можуть бути завдані людям або об'єктам інфраструктури на тимчасово окупованих територіях, є провокацією", – заявляв Залужний.

Контекст:

2014 року, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого.

Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

У липні 2020 року Офіс президента України повідомив, що тристороння контактна група погодила режим повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. 27 липня він набув чинності. Українська сторона регулярно заявляє про випадки його порушення бойовиками.

22 грудня 2021 року, перед новорічними та різдвяними святами, тристороння контактна група з урегулювання конфлікту на Донбасі домовилася повернутися до дотримання режиму припинення вогню. Бойовики порушили ці домовленості першої ж доби, але на початку лютого 2022 року міністр оборони України Олексій Резніков говорив, що інтенсивність провокацій із боку окупантів на Донбасі зменшується.

17 лютого 2022 року на Донбасі різко загострилася ситуація. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, було обстріляно 30 населених пунктів на підконтрольних Україні територіях, причому під удар потрапили дитячий садок і кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждали двоє військовослужбовців та п'ятеро цивільних.

18 лютого обстріли на Донбасі продовжилися.