У Кремлі заявили, що введення миротворців на Донбас потрібно обговорювати з представниками терористів "ЛДНР"
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що ініціативу введення миротворців ООН на Донбас повинні обговорити сторони конфлікту, до яких він відніс Київ і так звані невизнані республіки.
Ідею введення на схід України миротворців Організації Об'єднаних Націй потрібно обговорювати з бойовиками, а також дізнатися про думку самої ООН і країн "Нормандської четвірки". Про це заявив 24 квітня спікер Кремля Дмитро Пєсков, повідомляє "РИА Новости".
На думку спікера президента РФ, ініціативу повинні обговорити сторони конфлікту, до яких він відніс Київ і "невизнані республіки".
Пєсков також уважає за необхідне "зрозуміти ставлення до такої ініціативи" Організації Об'єднаних Націй і країн "Нормандської четвірки", куди входять Україна, Франція, Німеччина і РФ.
23 квітня президент України Петро Порошенко запропонував державному секретарю США Рексу Тіллерсону активізувати розгляд питання про розміщення на Донбасі міжнародного миротворчого контингенту під егідою ООН.
Розмова відбулася на тлі загибелі цього ж дня громадянина США, який входив до місії спостерігачів ООН. Автомобіль їхнього патруля підірвався на підконтрольній бойовикам території Луганської області.
Фактично, міжнародний моніторинг ситуації на Донбасі зараз здійснює тільки спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.
Депутат Європарламенту Ребекка Гармс на полях 10-го Київського форуму з безпеки заявила, що домогтися припинення вогню на Донбасі без залучення миротворчої місії ООН не вдасться.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією у всіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію в країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.