У Маріуполі катастрофічно не вистачає лікарів і ліків – міськрада

Маріуполь в окупації вже понад 10 місяців
Фото: Маріупольська міська рада / Telegram
В окупованому Маріуполі Донецької області бракує лікарів і медичних препаратів, люди не можуть отримати життєво необхідні ліки. Про це 8 квітня повідомила Маріупольська міська рада в Telegram.

"Маріупольці в окупації не можуть отримати необхідну лікарняну допомогу. В окупованому місті катастрофічно не вистачає лікарів та медичних препаратів. У лікарнях немає сучасного обладнання, адже воно було або знищено росіянами, або вивезено", – ідеться у повідомленні.

У міськраді наголосили, що жителі Маріуполя також не можуть отримати життєво необхідні ліки – зокрема, маріупольці пишуть про відсутність інсуліну, люди змушені шукати його у волонтерів.

Окрім того, через брак медиків у місті майже неможливо потрапити на консультацію, додали у мерії.

"Також жителі скаржаться на невиплату лікарняних та коштів вагітним. За словами маріупольців, протягом пів року вони неодноразово зверталися до окупаційної влади, але у відповідь чують лише відмовки. Таким і є справжній "русский мир". Коли життя та здоров'я людей не вартує нічого", – підсумували у міськраді.

Контекст:

Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Із початку березня він був у блокаді, із другої половини травня місто – у повній окупації.

У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення у місті проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.

У червні 2022 року мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив, що у місті пошкоджено 95% багатоповерхівок. Бойченко розповідав, що росіяни пошкодили обстрілами 1800 багатоповерхівок у Маріуполі. Окупанти визначили 934 будинки, які поступово зносять, 400 будинків уже повністю знищено. За словами мера, 50% міста вже не існує.