У Маріуполі окупанти намагалися позбавити українців права власності на нерухомість – радник мера
Згідно з указом окупантів, права на нерухомість позбавляють жителів, яким документи на нерухомість оформляли українські органи держвлади у період з 11 травня 2014 року до 19 лютого 2022 року, а також українські нотаріуси у період із 19 лютого 2022 року.
Тепер реєстрацію нерухомості необхідно проводити в органах так званої "ДНР".
"Фактично, днями пройде "націоналізація" вцілілого й піде розселення по ордерах. Тобто було наше – стало чиєсь. Таке воно, "маневренное жилье", – наголосив Андрющенко.
Таке рішення окупантів викликало великий резонанс у місті, через що вони почали готувати уточнення, що "постанова" стосується виключно службових квартир працівників правоохоронних органів України, державного та комунального майна, додав згодом Андрющенко.
За словами радника, із "постанови" приберуть або уточнять, що на фізичних осіб вона не поширюється.
"Саме цікаве, що резонас викликано саме росіянами (новими росіянами), які теж підпадають під дію цієї постанови. І якщо для українців цей папір не має жодної сили й не позбавляє їх права власності за законом, то для росіян ситуація прямо зворотна, оскільки вони визнали так звану "ДНР", – зазначив він.
Контекст:
Маріуполь окупанти захопили наприкінці травня. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.
3 червня мер Маріуполя Вадим Бойченко розповідав, що в місті пошкоджено 95% багатоповерхівок, із них 50% (1300 багатоповерхових будівель) знищено повністю. У місті, за його словами, залишилося приблизно 100 тис. осіб.
Навколо Маріуполя, за червневими даними Бойченка, функціонує чотири фільтраційні табори. Він наголошував, що росіяни перешкоджали евакуації жителів міста на підконтрольну уряду територію України.
Мер стверджував, що під час фільтрації окупанти б'ють маріупольців і забирають у них дітей.