У Маріуполі окупанти видають жителям міста перепустки, критична ситуація у питанні медицини погіршується – радник мера
"Сотні містян вимушені вистоювати черги для отримання пропуску, без якого вже з наступного тижня буде неможливим не лише переміщення між районами міста, але й знаходження на вулиці. Надходить інформація, що це робиться не лише для фільтраційних заходів, але як підготовка до паспортизації тих, хто залишився", – написав він.
За словами Андрющенка, окупанти оголосили про надання коридору для здавання в полон, але захисники міста досі тримають оборону.
"Гуманітарна допомога", яку окупанти широко рекламують, фактично складається з "булки хліба та пляшки води на добу", оскільки її катастрофічно бракує, зазначив Андрющенко. Видають таку "гуманітарку" у штабах "Единой России" – партії, що править у РФ.
"Будь-яку гуманітарну допомогу від України або міжнародних організацій окупанти в місто не допускають. Критична ситуація в частині медичної безпеки погіршується. Відсутність лікарів, лікарень та ліків створюють додатковий ризик життю. Сезонні хвороби, наслідки сирих підвалів, антисанітарія та хронічні хвороби – все це набирає обертів і люди не можуть отримати ані консультації, ані лікування", – додав він.
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь точаться із 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Російські війська не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерії та реактивних систем залпового вогню. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів.
Орієнтовно три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку росіян. Потім у жителів з'явилася можливість покинути місто через спеціальний коридор, але тільки приватним транспортом. 12 квітня голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що цей спосіб росіяни також заблокували.
Частину міста контролюють окупанти, частину – українські військові. Бої тривають.
6 квітня міськрада Маріуполя повідомила, що у місті почали працювати російські мобільні крематорії, щоб "знищити будь-які свідчення злочинів своєї армії".
Місто обороняють полк "Азов" та морські піхотинці, які закликають провести його деблокаду.