У Маріуполі залишаються українські військові, зокрема тяжко поранені. Їхні життя не потрібно залишати на розсуд РФ – Кулеба

Кулеба: Ми будемо працювати невтомно, щоб переконатися, що ми врятуємо якнайбільше людських життів у Маріуполі
Фото: ЕРА
Процес евакуації з Маріуполя на Донбасі "дуже крихкий". Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ Данії Єппе Кофодом у Києві 2 травня.

Трансляцію вели на Facebook-сторінці МЗС України.

Кулебу запитали про евакуацію з "Азовсталі" у Маріуполі – на якому вона етапі і якими будуть наступні кроки. Глава МЗС у відповідь сказав, що не хоче привертати увагу до цього процесу, оскільки його ще не завершено.

"Усе, що я можу зараз сказати, – що я можу вітати невпинні зусилля ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста для того, щоб втілити це у життя. Але все дуже крихко, все може розвалитися будь-якої миті, тож краще почекати, поки евакуація закінчиться. Водночас я б хотів наголосити, що ці зусилля з евакуації охоплюють лише цивільних, а українські захисники, включно з тяжко пораненими українськими солдатами, – їхні життя не потрібно залишати на розсуд російської армії, яка і далі бомбардує їхні позиції. Ми будемо працювати невтомно, щоб переконатися, що ми врятуємо якнайбільше людських життів у Маріуполі", – повідомив глава МЗС.

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря, до війни там мешкало приблизно 500 тис. жителів. Бої за Маріуполь точаться із 24 лютого, проте окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби та обстрілювати. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів. Евакуацію мирних жителів із міста у квітні окупанти заблокували на кілька тижнів.

21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину міста росіяни "давно захопили". У Маріуполі, за його інформацією, залишаються заблокованими приблизно 120 тис. мирних жителів. Зокрема, українські військові та частина жителів Маріуполя перебувають у бомбосховищах заводу "Азовсталь", який штурмують окупанти.

23 квітня Зеленський пояснив, що деблокувати Маріуполь у військовий спосіб поки що неможливо, і командири захисників міста "прекрасно це розуміють".

30 квітня розпочався процес евакуації з "Азовсталі" за участю ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. У Запоріжжя виїхало 100 людей, які перебували у бомбосховищах на території заводу, сказав Зеленський 1 квітня. Автобуси з евакуйованими з Маріуполя виїхали і сьогодні, у міськраді очікують, що тисячі жителів міста увечері 2-го чи вранці 3 травня дістануться Запоріжжя.

В Офісі президента висловили надію, що з "Азовсталі" вдасться евакуювати не лише цивільних, а й військових.