У Мелітополі залишилося більше переодягнених росіян, ніж цивільного населення – Федоров
Ситуація із виїздом із тимчасово окупованих територій Запорізької області погіршується, також загарбники активізували агентурну роботу у спробах протидіяти українському руху спротиву. Про це мер Мелітополя Запорізької області Іван Федоров заявив 9 січня на брифінгу у медіацентрі "Україна", який у YouTube транслювало агентство "Укрінформ".
"За версією місцевих мешканців, які залишилися у тимчасовій окупації, сьогодні переодягнених рашистів [у Мелітополі] більше, ніж самого цивільного населення. Величезна кількість рашистів, агентури переодягнені: вони прикидаються цивільним населенням, але насправді також роблять роботу щодо ідентифікації спротиву на території міста Мелітополя", – розповів він.
Мер додав, що через поведінку окупантів у місті "неспокійно".
"Регулярно наші мешканці чують автоматні перестрілки. Часто рашистська поліція приїжджає на розбірки між своїми ж військовими. Це сьогодні стандартна практика", – повідомив Федоров.
Виїхати з Мелітополя останнім часом стало складніше, а на територію, яку контролює Україна, – практично неможливо, зазначає мер.
"Ситуація тільки поглиблюється. Через [тимчасово окуповану] Василівку [Запорізької області] у Запоріжжі майже неможливо потрапити: за останні три тижні мали змогу проїхати лише чотири людини", – сказав він.
Також, за словами мера, ускладнюється процес виїзду через тимчасово окупований Крим, люди витрачають на це до шести діб, оскільки "Кримський міст майже не функціонує або функціонує за своїми правилами".
"Якщо наші жителі дістаються кордону Росії з Грузією чи Євросоюзом, це також не гарантує їм виїзд. Приблизно 70–80% жителів тимчасово окупованих територій рашистські прикордонники не випускають із Росії", – наголосив Федоров.
Після кожної успішної спроби ліквідації загарбників і колаборантів окупаційна влада посилює терор цивільного населення, заявив мер Мелітополя.
"Із 9 січня вони заборонили переміщення між містами у тимчасовій окупації і тепер треба оформлювати перепустки... Декілька днів тому вони відкрили чат-бот у Telegram, за допомогою якого намагаються шукати українських партизанів. Вони розсилають провокаційні смс людям із запитаннями, намагаючись знайти [український] спротив і партизанів у Мелітополі. Але наші мешканці не здаються і опираються, незважаючи ні на що", – підсумував Федоров.
Контекст:
Після нападу на Україну російські окупаційні війська захопили частину території Запорізької області. 26 лютого 2022 року після боїв зі Збройними силами України окупанти зайшли у 150-тисячний Мелітополь.
Обласний центр Запоріжжя окупанти не змогли взяти. Тому вирішили зробити Мелітополь "столицею" тимчасово окупованої частини Запорізької області і проводили там псевдореферендум про "приєднання" регіону до РФ.