У Мелітопольському районі щонайменше 700 осіб співпрацюють з окупантами – мер
За його словами, у всій Запорізькій області їх може бути 1 тис. Водночас він зазначив, що активізація інцидентів із колаборантами сіє серед них паніку. Зокрема, 3 квітня вибухнув автомобіль місцевого колаборанта Максима Зубарєва. За даними Федорова, є "90-відсоткова ймовірність", що він не вижив.
"Тенденція розпочалася понад два тижні тому, коли вибухнув автомобіль одного з колаборантів, який відповідав за транспортне сполучення, а саме за організацію пасажирських перевезень на тимчасово окупованих територіях. Потім щось сталося з деревом, повз яке проходив один із колаборантів, який співпрацював у поліції з окупаційною владою. Наразі є приклад Зубарєва", – сказав Федоров.
Такі події, за словами Федорова, можна пов'язувати з інтенсивністю бойових дій на запорізькому напрямку. Він зазначив, що колаборанти вже починають обговорювати, в який спосіб можна втекти з тимчасово окупованої території.
Контекст:
Після повномасштабного нападу на Україну 24 лютого російські війська захопили частину Запорізької області, зокрема міста Мелітополь і Бердянськ.
Обласний центр Запоріжжя окупанти не змогли взяти. Тому вирішили зробити Мелітополь "столицею" тимчасово окупованої частини Запорізької області та проводили там псевдореферендум про "приєднання" регіону до РФ.
Генштаб ЗСУ 18 липня повідомляв, що російські окупанти бояться партизанів, які активізувалися в Херсонській і Запорізькій областях. Рух спротиву також розвинений у Маріуполі Донецької області.
Протягом останніх тижнів влада Мелітополя регулярно повідомляє про вибухи в місті.