У Міноборони України розповіли, скільки реактивної артилерії потрібно ЗСУ для переходу в контрнаступ
Радник глави Міноборони повідомив, що Україна отримала і використовує на фронті 150 гаубиць калібру 155 міліметрів, проте потребує більшої кількості далекобійних артилерійських систем.
"США заявили, що нададуть Україні чотири системи HIMARS. Великобританія заявила, що надасть Україні системи MLRS... Зараз Україні необхідно приблизно 100 таких систем, щоб мати можливість перейти в контрнаступ і звільнити нашу землю", – сказав Сак.
Він констатував, що "бліцкриг" російських окупантів під Сєвєродонецьком провалився через спротив українських захисників. За словами радника міністра оборони, ЗСУ досі контролюють завод "Азот", де переховується велика кількість цивільних.
Сак зазначив, що зараз гуманітарна ситуація у місті важка. Усе розгортається так, як це було в Маріуполі, але в рази динамічніше.
"Тривають вуличні бої. В окремих місцях українська армія здійснює контратаки, які могли б проводитися ефективніше, якби Україна в найкоротший строк отримала у розпорядження важке озброєння", – підкреслив Сак.
Контекст:
1 червня президент США Джо Байден офіційно оголосив про новий пакет військової допомоги Україні, до складу якого увійшли системи реактивного вогню HIMARS. За даними CNN, HIMARS будуть оснащені боєприпасами з дальністю дії до 80 км.
За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, керівництво України запевнило американську сторону, що українські військовослужбовці не будуть використовувати американські РСЗВ далекої дії для ураження цілей у Росії. Водночас амбасадорка США в Києві Бріджит Брінк 2 червня заявила, що українські військовослужбовці самі визначатимуть, на яку відстань завдаватимуть ударів із використанням ракетних систем залпового вогню HIMARS, які Україні нададуть США.
6 червня міністр оборони Великобританії Бен Воллес оголосив про надання Україні ракетних систем MLRS M270. Їхньої кількості він не уточнив.
Міністр оборони України Олексій Резніков 9 червня наголошував, що Україні необхідно отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них, залучити сотні одиниць важкої бронетехніки, отримати бойові літаки та засоби ППО для захисту неба.
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний 12 червня під час телефонної розмови повідомив голову Об'єднаного комітету начальників штабів армії США Марка Міллі, що українським військовослужбовцям потрібно більше артилерії калібру 155 мм. За словами Залужного, РФ має 10-кратну вогневу перевагу на півночі Луганської області, у Сєвєродонецьку – сім її БТГ, але ЗСУ зупинили супротивника. Водночас 13 червня Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні визнав, що окупанти за допомогою артилерії відтіснили українських військовослужбовців із центру Сєвєродонецька.
Активні бої поблизу Сєвєродонецька тривають із початку червня. Цю ділянку фронту президент України Володимир Зеленський називав однією з найскладніших. За його словами, багато в чому саме у Сєвєродонецьку вирішується доля українського Донбасу.