У Мінську обговорили процедуру обміну заручників, які не хочуть виїжджати на окуповану територію – Оліфер

Оліфер розповіла про роботу підгрупи з гуманітарних питань у Мінську
Фото: Дарка Оліфер / Facebook

Учасники гуманітарної підгрупи на мінських переговорах просять представників ООН стати посередниками у процедурі підтвердження відмови громадян, які хочуть після обміну залишитися на підконтрольній Києву території. Про це повідомила прес-секретар представника України у тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

У рамках гуманітарної підгрупи тристоронньої контактної групи мінських переговорів ухвалене рішення звернутися до моніторингової місії ООН із прав людини, щоб її представники стали посередниками у процедурі обміну заручниками. Про це написала у Facebook прес-секретар представника України в тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Йдеться про верифікацію (підтвердження) представниками ООН відмови громадян, які не бажають переходити на окуповану територію в процесі обміну заручниками й хочуть залишитися на території, підконтрольній українській владі.

"Українська сторона наполягає: для прискорення процесу верифікації необхідно обов'язково залучити до цієї місії Міжнародний комітет Червоного Хреста", – повідомила Оліфер за підсумками засідання тристоронньої контактної групи у Мінську.

Про пошук механізму підтвердження наміру громадян залишитися на підконтрольній Києву території після звільнення в межах обміну вперше йшлося після попереднього засідання групи 1 лютого.

23 січня радник голови СБУ Юрій Тандіт заявив, що в полоні бойовиків терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" знаходиться 110 українців. Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявляв 22 грудня 2016 року, що кількість зниклих безвісти на Донбасі становить 492 людини.

Усього, за даними СБУ, за час бойових дій на сході України вдалося знайти та звільнити майже 3,1 тис. осіб.